2023. gada 1. apr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Smiltenes vidusskolā noslēdzies projekts “Valoda vieno vai šķir”

No 24.04. – 29.04. ES “Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr. 2 (KA 2) stratēģisko skolu sadarbības partneru projekta “Valoda vieno vai šķir” (United or Divided by Language) (Nr. 2019-1-DK01-KA229-060179_6) skolēnu īstermiņa apmaiņas vizītes dalībnieku balsis pieskandināja Smilteni, Valmieru, Cēsis, pat Rīgu un Vecumniekus! Notikums Smiltenē (LV) bija veltīts Latvijas kultūras mantojumam- dainām, tautas dejām, dziesmām, Dziesmu un deju svētkiem, jo šīs unikālas vērtības ir arī visas Eiropas un UNESCO kopīgais mantojums.

Nedēļas ievadā mājinieki stāstīja un rādīja viesiem par dainām, Krišjāni Baronu, dziesmu, deju svētku notikumus, tautas tērpiem un to valkāšanas tradīcijām. Viesiem bija iespēja pielaikot tautas tērpus un tajos fotografēties.

Pārējās dienas tika veltītas praktiskam darbam- darbošanās ar folkloras materiāliem tos zīmējot, tulkojot, izdejojot, ejot rotaļās, lasot latviešu valodā… Nozīmīgākais- Eiropas apvienotā kora un deju kolektīva mēģinājumi, kur virsdiriģents Kārlis Sīmanis un deju virsvadītājas Elīzas Kauliņas vadībā tapa  priekšnesumi Galā koncertam.

Vakari un pēcpusdienas, pateicoties mājinieku un viņu vecāku viesmīlībai un atsaucībai- izbraukumi, pikniki, pastaigas, svētku maltītes. Populārākā vieta, šķiet, bija mūsu skaistais Niedrāja ezers, populārākā “ persona”- ezis, kurš nu ceļo sociālajos tīklos, kā vēl viena unikāla radība, kas Latvijā sastopama savvaļā.

Nedēļas noslēgums- Rīgā, Nacionālajā bibliotēkā, aplūkojot Dainu skapi un klausoties Rīgas Doma ērģeļu varenajā skanējuma.

Ceļā uz Rīgu autobusā skanēja “Bēdu, manu lielu bēdu” 6 valstu jauniešu izpildījumā- projekta mērķi ir sasniegti!

Projekta koordinatore G. Upeniece