2024. gada 24. apr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Smiltenes tehnikumu absolvējis 101 jaunais speciālists

2023. gada 22. jūnijā Smiltenes tehnikumu pabeidza 30 jauni un zinoši veterinārārsta asistenti, 21 būvniecības un ceļu būves mašīnu tehniķis, 7 automehāniķi, 11 pavāri, 21 viesmīlības pakalpojumu speciālists, 7 ceļu būvtehniķi un 4 hidrobūvju būvtehniķi. Šā gada absolventi par savu moto, kas nu jau grezno Smiltenes tehnikuma Absolventu taku, izvēlējās: “Radīti lielām lietām.”

“Izlaidums – tas ir pasakains mirklis, jo jums, dārgie absolventi, priekšā nozīmīga izvēle – turpināt izaugsmes ceļu augstskolā vai iesaistīties darba tirgū,” jauniešus uzrunāja Smiltenes tehnikuma direktors Rolands Aģis. “Vienlaikus tas ir arī mazliet skumjš brīdis, jo skolas solu atstās arī daļiņa no manas sirds. Bet visa mūsu dzīve ir viena liela izvēle – starp labo un ne tik labo, starp materiālo un dvēselisko, starp priecīgiem brīžiem un ne tik priecīgiem.

Šie svētki nebūtu iespējami bez liela jauniešu, viņu vecāku un skolotāju darba. Paldies visiem par to!

Kad slavenās grupas “The Beatles” mūziķis Džons Vinstons Ono Lenons vēl bija mazs zēns, skolotāja viņam jautājusi: “Par ko tu vēlies kļūt?” Puisēns atbildējis: “Es vēlos būt laimīgs!” Skolotāja aizrādīja, ka viņš nav sapratis jautājumu. Džons atbildējis: “Skolotāj, manuprāt, jūs neesat sapratusi dzīvi!” Dārgie absolventi, esiet laimīgi, neraugoties uz dzīves sarežģītajiem uzdevumiem! Tad ikviena izvēle būs vienkāršāka un jūs aizvedīs uz laimīgo zemi.”

Absolventu izaugsmes ceļā būtiska loma bijusi gan kursu audzinātājiem: Birutai Birkenšteinai, Irai Gailei, Violai Marksai, Aijai Jurjānei, Andai Kalniņai, Jānim Grantam, Zigmundam Valteram, gan abiem tehnikuma direktoriem – Andrim Miezītim un Rolandam Aģim. Paldies viņiem par ieguldīto darbu, rūpēm un mīlestību!

Skolas direktors, sveicot tehnikuma audzēkņus, daudziem no viņiem pateicās par labām un teicamām sekmēm, piedalīšanos profesionālās meistarības konkursos, sporta sacensībās un sabiedrisko aktivitāti.

4. viesmīlības pakalpojumu kursa audzēkne Laura Belousova, kura nacionālajā profesionālās meistarības konkursā “SkillsLatvia”, prasmju konkursā “Viesu uzņemšana” izcīnīja 2. vietu, saņēma Latvijas Simtgades stipendiju.

Latvijas Simtgades stipendiju ar augstiem mācību sasniegumiem nopelnīja arī 4.veterinārārsta asistentu kursa audzēkne Samanta Reičela Zlidņeva.

Vairāki Smiltenes tehnikuma audzēkņi ar izcilu mācību darbu nopelnījuši budžeta vietas augstskolā. 4.pavāru kursa absolventes Ance Bērziņa un Līga Receba tikušas pie budžeta vietām Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) Pārtikas tehnoloģijas fakultātē.

Iespēju par valsts budžeta līdzekļiem studēt LBTU nopelnījuši arī 4. ceļu/hidrobūvju būvtehniķu kursa absolventi Ingus Siliņš un Niks Grāvītis.

4. viesmīlības pakalpojumu kursa absolvente Inga Zonberga studēs LBTU Pārtikas tehnoloģijas fakultātē ēdināšanas un viesnīcu uzņēmējdarbību.

Samanta Reičela Zlidņeva, Dagne Zalmane, Klāvs Pēteris Donis un Ralfs Grjunthaļs nopelnījuši budžeta vietu LBTU Veterinārmedicīnas fakultātē.

Veterinārārsta asistentus izlaidumā sveica arī tehnikuma sadarbības partneri no ANIMU veterināro veikalu tīkla.

Kursu audzinātāji, ceļa vārdos absolventiem pateicās par kopā piedzīvotajiem brīžiem un vēlēja, lai izlaiduma diena ir skaists sākums viņu turpmākajam izaugsmes ceļam.

“Skatījos, kā viņi auga,” izlaidumā atzina Smiltenes tehnikuma Būvniecības mācību programmu nodaļas vadītājs un 4.automehāniķu kursa audzinātājs Zigmunds Valters. “Kad viņi atnāca uz tehnikumu, viņi bija lieli ziķeri un, skatoties uz meitenēm, satika pirmo – motivāciju. Jo tikai motivēti jaunieši šodien ir šeit un svin šos skaistos svētkus… Pirmās jūtas tādas interesantas. Otro viņi satika veiksmi, jo arī bez veiksmes viņi diez vai tik tālu tiktu. Un tad nāca lielā, nopietnā, vārdā “Laime”. Mēs visi vēlamies būt laimīgi. Bet visas minētās “māsas” dzīvo kopā. Esiet motivēti, veiksmīgi un laimīgi! Un par to ceturto – savu un tuvāko veselību – rūpējaties īpaši!”

Laimīgu ceļavēju!

FOTOGALERIJA

Teksts: Baiba Vahere

Foto: Eduards Sarma