2023. gada 8. dec.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Smiltenes tehnikumā seminārs par modernajām tehnoloģijām lauksaimniecībā

2023. gada 20. septembrī Smiltenes tehnikumā sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru notika profesionālās pilnveides seminārs “Modernās un digitālās tehnoloģijas lauksaimniecībā”.

Pasākuma mērķauditorija – profesionālās izglītības iestāžu lauksaimniecības nozares pārstāvji lopkopībā, augkopībā, lauksaimniecības mehanizācijā un citās jomās.

Iepazinušies ar Smiltenes tehnikuma mācību bāzi lopkopībā, augkopībā, mehanizācijā un ceļu būvē, dalībnieki devās uz nodarbībām darba grupās, izvēloties profesionālo pilnveidi lopkopībā, augkopībā vai lauksaimniecības mehanizācijā.

Lauksaimniecības datu centra ciltsdarba nodaļas pārstāve Inese Doņuka klātesošos iepazīstināja ar piena pārraudzības programmas “CILDA” darbību.

SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Informācijas tehnoloģiju projektu vadītāja Ilze Anhalta dalījās pieredzē par ērtu un funkcionālu saimniecības pārvaldīšanas platformu, digitālā rīka “MANS LAUKS” izmantošanu.

Savukārt lauksaimniecības mehanizācijas darba grupa Smiltenes tehnikuma skolotāja Gunta Jarohoviča vadībā pārrunāja būtiskākos, ar meliorāciju saistītos jautājumus, aktualizēja nozares problēmas (t.sk. zinošu jauno meliorācijas speciālistu trūkums) un diskutēja par problēmjautājumu risinājumiem. Smiltenes tehnikuma skolotājs Dāvis Auziņš semināra dalībniekus iepazīstināja ar Smiltenes tehnikuma ceļu būves mašīnu simulatoru klasi. Pasākuma dalībniekiem arī tika dota iespēja ar tiem pastrādāt. Pēc tam – īss ieskats jautājumā par mūsdienīgu mērierīču izmantošanu būvniecībā un lauksaimniecībā.

Dienas otrajā pusē semināra dalībnieki devās pieredzes apmaiņā pie Smiltenes tehnikuma sadarbības partneriem uz daudznozaru saimniecību SIA “Naukšēni”.

Uzņēmuma ražošanas vadītājs Arnis Bole iepazīstināja ar piensaimniecības moderno tehnoloģiju risinājumiem saimniecībā SIA “Naukšēni”. Saimniecības agronoms Roberts Mucenieks informēja par augkopības moderno tehnoloģiju risinājumiem, bet SIA “Naukšēni” īpašnieks Jurģis Skrastiņš dalījās pieredzē par lauksaimniecības mehanizācijas moderno tehnoloģiju risinājumiem SIA “Naukšēni”.

Aizvadīta vērtīga, daudz atziņām bagāta diena.

Teksts: Baiba Vahere

Foto: Baiba Vahere, Evija Bērziņa un Eduards Sarma