2023. gada 3. okt.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Smiltenes tehnikumā pilnā sparā notiek būvdarbi!

Smiltenes tehnikuma audzēkņu skaits ar katru gadu kļūst aizvien lielāks. Skolas izglītības piedāvājumus arvien biežāk izmanto viesskolēni no citām Eiropas valstīm. Tāpēc tiek darīts viss, lai līdz gada beigām pabeigtu tehnikuma otras dienesta viesnīcas ēkas rekonstrukciju Kalnamuižā 44. Paralēli notiek manēžas celtniecība hidrobūvju būvtehniķu apmācībai, kā arī inženierkomunikāciju atjaunošana un izbūve skolas Alsviķu teritoriālās struktūrvienības dienesta viesnīcā. 

“Kalnamuižā 44 pilnībā veikta veco grīdu, starpsienu, apkures sistēmas un kanalizācijas demontāža,” informē skolas projektu vadītājs Rolands Aģis. “Ēkas ceturtajā un piektajā stāvā uzlabo apmetumu un špaktelē sienas. Ir jau savilkti jaunie ūdensvadi un ventilācijas sistēma. No vecās ēkas palikušas tikai sienas un grīdas. Pārējais viss ir jauns. Šobrīd strādnieki siltina fasādi un ēkas jumtu, liek jaunus logus un paralēli strādā arī pie apkures sistēmas ierīkošanas. Esam pasūtījuši arī jaunas kāpņu margas. Kā vienmēr, veicot tik liela apjoma būvdarbus, arī šoreiz neiztikām bez neparedzētiem “sižeta pavērsieniem”. “Daudzas starpsienas bija nostiprinātas tikai pie griestiem. Tās nācās nojaukt un būvēt jaunas. Līdz ar to dārgāk izmaksāja demontāžas darbi. Tāpat nācās pamatīgi koriģēt apmetumu, lai nodrošinātu taisnas sienas. Bija lielāks būvgružu apjoms, nekā plānojām celtniecības darbu sākumā.”

Ņemot vērā būvdarbos radušos sarežģījumus, dienesta viesnīcas rekonstrukcijai piešķirts būvdarbu termiņa pagarinājums līdz šā gadam 29. decembrim. Manēžai nākamo hidrobūvju būvtehniķu apmācībai un tehnikas novietnei ir iebetonēti pamati. Tikko atvestas lielās dzelzs konstrukcijas, no kā pamatā sastāvēs visa ēka. Ir sākusies montāža. Šo celtni varbūt izdosies pabeigt ātrāk, nekā plānoja būvdarbu sākumā, – 15.novembrī.

Skolas audzēkņi jaunajās telpās varēs sākt dzīvot, visticamāk, 2020. gada sākumā. Rekonstruētajā ēkā netālu no skolas galvenajā mācību korpusa plānots nodrošināt ērtas un mājīgas naktsmājas apmēram 180 jauniešiem. Dienesta viesnīcas pirmajā stāvā būs medpunkts, telpas skolotājiem, istabiņas audzēkņiem ar kustību traucējumiem un bibliotēka. Pārējie četri stāvi izvietojama ziņā plānoti līdzīgi – ar dzīvokļa tipa istabiņām. Katrā no tām varēs dzīvot divi trīs audzēkņi.

Būvdarbus veic pilnsabiedrība SIA “SAN – NAMI”.

Alsviķos būvdarbus pabeigs jau šovasar

Paralēli būvdarbiem Smiltenē projekta “Smiltenes tehnikuma modernizēšana specifiskā atbalsta mērķa 8.1.3. “Palielināt modernizēto profesionālās izglītības iestāžu skaitu” ietvaros (Nr.8.1.3.0/17/I/001) notiek arī inženiertīklu (ūdens un kanalizācijas sistēmas) atjaunošanas darbi Alsviķu teritoriālās struktūrvienības dienesta viesnīcas ēkā.

“3.maijā starp Smiltenes tehnikumu un SIA “Elevet” noslēdza piegādes līgumu par diagonālā pacēlāja uzstādīšanu personām ar kustību traucējumiem Alsviķu teritoriālās struktūrvienības dienesta viesnīcas un mācību korpusa ēku savienotajā pārejā,” informē Rolands Aģis.

“Lai netraucētu mācību procesu, kāpņu pacēlāju uzstādīšana paredzēta, pēc mācību gada beigām.

Līgums par ūdensapgādes un kanalizācijas iekšējo inženiertīklu atjaunošanu Alsviķos noslēgts ar SIA “Rufs”. Būvdarbus sāka 17.aprīlī. Ja viss notiks, kā iecerēts, remontdarbus Alsviķos pabeigs līdz 17. jūlijam.”

Teksts: Baiba Vahere

Foto: Guntis Viļums.

Vairāk foto pieejamas ŠEIT.