2024. gada 24. apr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Smiltenes tehnikumā norisinājusies tikšanās par sadarbību ceļu būves jomā

16. augustā Smiltenes tehnikuma direktors Rolands Aģis tikās ar SIA “Binders” Mehanizācijas departamenta direktoru Ornetu Āķi, lai pārrunātu sadarbības iespējas. Abi ir vienisprātis: skolām jāiet roku rokā ar uzņēmējiem, lai jauniešus iepazīstinātu ar nozares jaunākajām tendencēm un sagatavotu darba tirgum zinošus jaunos speciālistus.

“Ceļu būves nozarē, domājot par paaudžu maiņu un pēctecību, jaunie speciālisti ir ārkārtīgi nepieciešami. Tāpat darba tirgū “uz izķeršanu” ir ceļu būves tehnikas vadītāji,” atzīst Ornets Āķis. “Tāpēc esam ļoti ieinteresēti sadarboties ar Smiltenes tehnikumu. Tehnoloģiskā pārtraukuma laikā, kad notiek tehniskā diagnostika un apkopes, mūsu darbinieki labprāt dalītos pieredzē ar jauniešiem. Audzēkņiem tā būtu laba iespēja nostiprināt praksē skolā iegūtās teorētiskās zināšanas. Protams, saskatām viņos nākamos kolēģus un priecājamies par katru zinošu jauno speciālistu, kurš izvēlas palikt nozarē.”

“Trešā un ceturtā kursa audzēkņi var būt jau labi vidējā līmeņa darbinieki. Taču skolai, lai jauniešiem nodrošinātu kvalitatīvu izglītību, svarīgi, lai viņi, aizejot profesionālās kvalifikācijas praksē, apgūtu to, kas patiešām paredzēts prakses programmā,” saka Rolands Aģis. “Tāpēc esam noslēguši līgumus ar vairākiem ceļu būves uzņēmumiem, t.sk. a/s “Binders”, kas apņēmušies nodrošināt prakses programmai atbilstošu jauno speciālistu apmācību. Tāpat jauniešu izaugsmē ļoti vērtīgs ir arī Eiropas Savienības Sociālā fonda atbalstītais projekts “Profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu dalība darba vidē balstītās mācībās un mācību praksēs uzņēmumos”, ko skolas īsteno sadarbībā ar Latvijas darba devēju konfederāciju un uzņēmumiem.”

Smiltenes tehnikums ceļu būves nozarē ir metodiskais virsvadītājs valstī. Tāpēc skola arī nākamajā mācību gadā noteikti organizēs tikšanās, kurās izglītības iestāžu pārstāvji ar uzņēmējiem, nozares pārstāvjiem pārrunās aktuālos jautājumus, lai mācību procesā nodrošinātu jaunu vēsmu ienākšanu, lai tas nebūtu atrauts no nozares aktualitātēm.

Tāpat Smiltenes tehnikums priecājas par katru nozares profesionāli, kurš ir ar mieru sadarboties ar skolu, dalīties savās zināšanās un pieredzē ar jauniešiem.

Paaudžu maiņa, pēctecības nodrošina ļoti aktuāla arī izglītības jomā, it īpaši ceļu būves nozarē. Izglītības iestādes algu ziņā nav spējīgas konkurēt ar privāto sektoru. Skolotāju darbs lielā mērā balstās uz entuziasmu, ko skola, protams, ļoti augstu novērtē.

 

Informāciju sagatavoja:

Baiba Vahere