2023. gada 8. dec.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Smiltenes tehnikumā izvērtē darba vidē balstītas mācības un praksi

19. septembrī Smiltenes tehnikumā ESF projekta “Profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu dalība darba vidē balstītās mācībās un mācību praksēs uzņēmumos” ietvaros notika Tūrisma un skaistumkopšanas nozaru ekspertu padomes, ēdināšanas un viesmīlības uzņēmumu, Smiltenes tehnikuma, Valmieras tehnikuma un Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma pārstāvju tikšanās.

Pasākuma laikā tika izvērtēts astoņu gadu laikā projekta ietvaros paveiktais. Izglītības iestāžu pārstāvji un projekta sadarbības partneri –  uzņēmēji dalījās veiksmes stāstos un diskutēja par vēlamajām izmaiņām, turpmāk īstenojot darba vidē balstītas mācības un prakses.

Par paveikto visprecīzāk runā fakti –  74,13% no tajā iesaistītajiem audzēkņiem 6 mēnešu laikā pēc kvalifikācijas ieguves ir nodarbināti Latvijā, bet līdz 2023. gada janvārim 85% projektā iesaistīto audzēkņu pēc profesionālās izglītības iestādes absolvēšanas ir nodarbināti Latvijā. Daudzos uzņēmumos joprojām trūkst augsti kvalificētu darbinieku, tāpēc milzīga vērtība ir katrs jaunais profesionālis, kurš izvēlas savu karjeru veidot Latvijā. 

Uzņēmēji augstu novērtē, ka projekta atbalsts viņiem atvieglo iespēju sagatavot nozarei tik ļoti vajadzīgos jaunos speciālistus, kā arī ir labs atspaids aktīvajā tūrisma sezonā, kad tik nepieciešamas papildu darba rokas. Savukārt audzēkņiem mācības un prakse uzņēmumos ļauj labāk iepazīt darba vidi, palīdz apgūt konkrētajā uzņēmumā nepieciešamās prasmes un veiksmīga sadarbība ar uzņēmējiem bieži vainagojas ar uzaicinājumu palikt pastāvīgā darbā. 

Astoņos gados ar projekta, Latvijas Darba devēju konfederācijas un uzņēmēju atbalstu 21 000 profesionāli izglītojošo skolu jauniešiem bijusi iespēja izbaudīt darba garšu viņu izvēlētās jomas uzņēmumos. Gan audzēkņi, gan pedagogi un uzņēmēji ir ieinteresēti, lai projektā iesāktais darbs tiktu turpināts.

Pasākuma dalībniekiem uzkodas gatavoja un pasniedza Smiltenes tehnikuma audzēkņi.

Baiba Vahere