2024. gada 25. febr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Smiltenes tehnikuma audzēknis Helvijs Treisners – “SkillsLatvia 2024” finālists

“Vienkārši man bija svarīgi piedalīties, bet par iespējamo uzvaru, par tālāko īpaši nedomāju,” par savu dalību nacionālajā jauno profesionāļu konkursā “SkillsLatvia 2024” – nominācijā “Smago spēkratu tehnoloģijas” – saka Smiltenes tehnikuma 4. būvniecības un ceļu būves mašīnu tehniķu kursa audzēknis Helvijs Treisners, kurš izcīnīja iespēju pārstāvēt skolu konkursa finālā.

Helvijs par tehniku interesējas jau kopš bērnības. “Gandrīz visus brīvlaikus esmu pavadījis onkuļa Valda Lucāna ZS “Palejas”, kas specializējusies piena lopkopībā. Onkulim ir tehnika, kas regulāri prasa uzmanību, un remontdarbos viņš vienmēr iesaistīja arī mani. Tā apguvu pamatzināšanas. Kad atnācu uz Smiltenes tehnikumu, skolotājs Zigmunds Valters, kurš man palīdzēja gatavoties konkursam “SkillsLatvia 2024”, ieteica mācīties par būvniecības un ceļu būves mašīnu tehniķi, jo šī mācību programma ir vispusīgāka. Kad tā apgūta, var specializēties gan vieglo, gan smago automobiļu remontēšanā. Tiesa, mani vairāk interesē vieglie automobiļi,” stāsta Helvijs.

Helvijs pamatizglītību ieguva Rīgā: “Vasarā pēc “mazās” prakses izmantoju iespēju pastrādāt vienā Rīgas servisā. Ļoti iepatikās. Visticamāk, uz šo pašu servisu došos arī pēc tehnikuma beigšanas. Bet nākotnē – ja viss notiks, kā iecerēts, kādreiz ļoti gribētos arī pašam savu, nelielu uzņēmumu.”

Kas Helviju viņa izvēlētajā profesijā fascinē visvairāk? – “Iespēja ķimerēties ap dzelžiem, kamēr no šķietami bezcerīgas situācijas izdodas “saķīlēt” vāģi, kas saimniekam kalpos vēl vairākus gadus,” atzīst Helvijs.

Ko viņš vislabprātāk dara brīvajā laikā? – “Remontēju tehniku,” smaida puisis. “Zinu, ka nekad dzīvē nespētu strādāt birojā, pavadīt daudzas stundas pie datorgalda. Man ir svarīgi visu laiku būt kustībā. Un, ja darot to, kas sagādā prieku pašam, varu vēl arī izdarīt ko labu otram, ko vēl vairāk var vēlēties?”

Arī ikdienas darbā, kur bieži vien katra situācija ir nedaudz citādāka, tāpat kā konkursā “SkillsLatvia”, nonākot nestandarta situācijā, svarīgi saglabāt mieru, atsaukt atmiņā iepriekšējo pieredzi un zināšanas, improvizēt. Protams, bija gandarījums, uzzinot, ka esmu ticis finālā, bet tas man nevienu mirkli nebija pašmērķis.

Konkurss – tā ir laba iespēja paplašināt redzesloku, tam gatavojoties, var apgūt daudz jauna,” savu viedokli pauž Helvijs. “Uzskatu, ka jāizmanto katra pieredze, kas vēlāk var noderēt, tāpēc esmu gatavs strādāt un mācīties vairāk, nekā to prasa ikdienas mācību process. Paldies visiem tehnikuma skolotājiem, kuri šajā laikā dalījās ar mani savā pieredzē un zināšanās! Bet, lai tikpat labi ietu arī finālā, vēl nopietni jāpastrādā…”

Foto: no personiskā arhīva

Informāciju sagatavoja: Baiba Vahere