2024. gada 24. apr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Smiltenes novada pašvaldība veidos sadarbību ar Rīgas Tehnisko universitāti

2024. gada 16. februārī Smiltenes novada pašvaldības pārstāvji tikās ar Rīgas Tehniskās universitātes (turpmāk – RTU) Arhitektūras un Vides dizaina institūtu un RTU koledžas vadību, lai veidotu daudzpakāpju izglītības ekosistēmas sadarbību par STEM izglītību, sākot jau no bērnudārza vecuma posma un turpinot to tālākās izglītības pakāpēs.

Sadarbības veidošanai ar RTU iniciatori ir Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas vecāku padomes pārstāvji. Viņi sākotnēji saredzēja iespējas sadarbības rezultātā izveidot Apes pamatskolā un pirmskolas izglītības iestādē “Vāverīte” ārtelpu un iekštelpu mūsdienīgu un bērniem viegli uztveramu vides navigāciju. Tā rezultātā pagājušā gada nogalē RTU apmeklēja Apes izglītības iestādes, tikās ar pagasta pārvaldes un iestāžu vadītājām, vecāku padomi, lai iepazītos ar viņu vēlmēm klātienē un veidotu nākotnes sadarbību.  Tika nolemts sadarbību ar RTU veidot plašāku, uzrunājot Izglītības pārvaldes un Smiltenes vidusskolas vadību pievienoties augstskolas uzaicinājumam viesoties klātienē un rast jaunas sadarbības iespējas.

Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietniece kultūras un sociālajos jautājumos Astrīda Harju stāsta, ka tikšanās RTU bija piepildīta un interesanta ar jaunu informāciju un iespaidiem, kā arī ar sarunām par tālāko sadarbību inženierzinātņu, arhitektūru, ārtelpu un iekštelpu dizaina vides plānošanu un citām universitātes piedāvātajām studiju programmām. Pārrunātas iespējas vidusskolas skolēniem sadarbībā ar RTU strādāt pie pētnieciskajiem darbiem vai organizēt studentu vasaras skolas mūsu izglītības iestādēs, kas rezultētos ar praktiskām, paliekošām vērtībām.

Sarunu un sadarbības veidotāji no RTU puses visās tikšanās bija Arhitektūras un dizaina institūta Tēlotājmākslas katedras vadītāja Andra Ulme un Arhitektūras fakultātes dekāns un vadošais pētnieks Uģis Bratuškins.

Informāciju sagatavoja: Madara Tjukša, Smiltenes novada pašvaldības Komunikācijas speciāliste