2023. gada 8. dec.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Smiltenes novada jaunieši studē ar Vītolu fonda administrētajām stipendijām

Ar noticēšanu sev var pacelt zvaigzni, tikai ar citu dāvāto ticību to noturēt. Jau divdesmit vienu gadu Vītolu fonda dzinējspēks ir izcilu studentu vēlme iegūt zināšanas un nesavtīgu ziedotāju ticība šo jauniešu spējām.

Jauno mācību gadu ar Vītolu fonda administrētajām stipendijām Latvijas augstskolās uzsāka 860 studenti. No tiem aptuveni puse – pirmkursnieki, bet pārējie esošie stipendiāti, kuri studijas turpinās, saņemot fonda administrēto stipendiju atbalstu. Pateicoties vairāk nekā 200 ziedotājiem no visas pasaules – Latvijas, Austrālijas, ASV, Kanādas, Lielbritānijas, Venecuēlas, Horvātijas un Zviedrijas – gada laikā stipendijās būs iespējams izmaksāt aptuveni 1,7 miljonus eiro.

2023./2024. mācību gadā ziedotāju stipendijas no Smiltenes novada saņem 19 jaunieši:

Anete Mālkalne (Ainas Pamovskis piemiņas stipendija), Ralfs Krūmiņš (Astrīdas un Laimona Jansonu piemiņas stipendija), Monta Jurģe (Viļa un Carolinas Vītolu stipendija), Ernests Eglītis (“KPMG Baltics” stipendija), Kārlis Sīmanis (Vilmas un Jēkaba Ķiršu piemiņas stipendija), Miks Šics un Anete Sniedze (Gundara Ozola stipendija), Katrīna Kalniņa (Ernas Bertas Meijas Gurķis piemiņas stipendija), Marta Dūle (Puteņu ģimenes stipendija), Signija Betima Baranovska (Mecenātu Borisa un Ināras Teterevu fonda stipendija medicīnā), Ance Pakalne un Keita Šiliņa (Dulcie un Andreja Ozoliņu piemiņas stipendija), Tīna Deina Kukurīte (Hugo un Mirdzas Karlsson piemiņas stipendija), Ervīns Boikovs (SIA “Apsīte” stipendija), Sanija Reičela Feldmane (Anonīmās Austrālijas ziedotājas piemiņas stipendija), Ance Grauda (Asjas un Berndta Everts piemiņas stipendija). Īpašas stipendijas centīgākajiem Smiltenes vidusskolas skolēniem dibinājusi Māra Dāme, piešķirot tās Simonai Sarkangalvei, Alisei Zvejniecei un Dāvim Grabovskim.

Vītolu fonda dibinātājs Vilis Vītols ir teicis: “Izglītība ir visa pamats kā pašam cilvēkam labklājības sasniegšanai, tā visas valsts spēkam un izaugsmei. Mūsu stipendiāti ir izcili un, tiekoties ar kādu no viņiem, es vienmēr izjūtu pacilātību. Tad mani vienmēr pārņem sajūta – Latvijai ir nākotne.”

Pieteikšanās Vītolu fonda administrētajām stipendijām nākamajam studiju gadam sāksies 2024. gada 1. februāra un turpināsies līdz 1. martam. Vairāk informācijas: www.vitolufonds.lv.

Vītolu fonds