2024. gada 24. maijs
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Smiltenes novada dabas pētnieku tikšanās

Kā mērīt dižkokus? Kāpēc ziemā nevajag modināt sikspārņus? Ko vērtīgu un interesantu var uzzināt, ejot dabā, cik apdzīvoti ir mūsu koki – šos un daudz citu vērtīgu faktu vakar, kopīgi darbojoties, Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta dabas centra vadītājas Intas Somas un koordinatores Lindas Kauliņas vadītajās nodarbībās uzzināja Smiltenes novada 5. un 6. klašu skolēni no Apes, Grundzāles, Variņiem, Blomes, Raunas, Palsmanes, Gaujienas un Smiltenes.

Skolas direktores Ingunas Kondratjevas vēlējums piepildījās: skolēni uzzināja daudz jauna, vērtīgi kopā pavadīja laiku, iepazinās ar vienaudžiem no citām mūsu novada skolām. Un katra jauna prasme parasti iet roku rokā ar gudrību, spēju pieņemt lēmumus dažādās nestandarta situācijās.

Bērni saņēma sirsnīgas balviņas gan no Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta, gan Smiltenes novada izglītības pārvaldes. Savukārt Smiltenes vidusskola dāvanā saņēma vērtīgo grāmatu “Ziemeļvidzemes ainavas noklusētie stāsti”.

Paldies pasākuma organizatorēm – Smiltenes vidusskolas bioloģijas skolotājai Ingai Zariņai un ģeogrāfijas skolotājai Ingūnai Rullei!

Paldies arī par atsaucību un laipnību Smiltenes pilsētas kultūras centra darbiniekiem!

Teksts un foto: Baiba Vahere