2024. gada 25. febr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Smiltenes mūzikas skolas kora pēdas Alojā

Jaunrades dziesmu konkurss

13.oktobrī Alojas Ausekļa vidusskolas sporta halles zālē notika ikgadējā Alojas novada domes rīkotā jaunrades dziesmu konkursa bērnu koriem “Kas mēs bijām, būsim, esam” 2.kārta. Godinot savu novadnieku, dzejnieku Ausekli un saglabājot Vispārējo latviešu Dziesmu svētku pamata – a cappella kora dziedāšanas tradīciju, konkursu kopš 2005. gada rīko Alojas pašvaldība.

Koncertā “Dziedādama vien staigāju” Vidzemes un Rīgas mūzikas skolu kori pirmatskaņoja jauno autoru – Latvijas mūzikas izglītības iestāžu audzēkņu  tautasdziesmu apdares.

Konkursa žūrija – komponisti Selga Mence, Ēriks Ešenvalds un kordiriģente Māra Skride, no 16 konkursam iesniegtajiem darbiem 2.kārtai izvirzīja 14. Dziesmu autori ciešā sadarbībā ar koru diriģentēm veica labojumus partitūrās. Žūrija tikās ar jaunajiem autoriem un viņu pasniedzējiem, lai analizētu konkursa darbus, dalītos pieredzē un sniegtu noderīgus padomus tālākam darbam.

Apvienotie kori koncerta 2. daļā izpildīja iepriekšējo gadu konkursa godalgotās tautasdziesmu apdares, kā arī Selgas Mences un Annas Veismanes veltījuma dziesmas konkursam. Koncerta programmu papildināja apvienoto mūzikas skolu koklētāju ansambļu uzstāšanās.

Ar jaunrades dziesmu konkursa atzinības rakstu un 3. prēmiju jaunākajā grupā tika apbalvota Smiltenes mūzikas skolas absolvente Santa Vintere (ped.Inga Rācene). Mūzikas skolas vecāko klašu koris un diriģente Baiba Žēbina saņēma pateicību.

Ievietoja Edgars Roslovs