2023. gada 1. dec.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Skolotājai Regīnai Melzobai – trešā vieta īsprozas konkursā

Smiltenes vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Regīna Melzoba par miniatūru “Eņģeļi pār Latviju” kultūras biedrības “Harmonija” un laikraksta “Druva” rīkotajā īso stāstu, eseju un miniatūru konkursā ieguvusi 3.vietu. Apsveicam un lepojamies!

Konkursu rīko ar mērķi – veicināt mūsdienu dzīves atspoguļojumu literatūrā un rosināt rakstīt prozu. Regīnas Melzobas miniatūra “Eņģeļi pār Latviju” tapusi pēc Zolitūdes traģēdijas 2013.gada 21.novembrī, kad, sabrūkot lielveikala “Maxima” griestiem, zem gruvešiem dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti tika ievainoti. “Tas bija emocionāli tik smagi, daudzi bērni palika bez vecākiem… Šīm emocijām bija kaut kur jāpaliek… Tā tapa miniatūra “Eņģeļi pār Latviju”,” stāsta skolotāja.
Regīna Melzoba sarakstījusi arī dzejoļu krājumus “Es negribu šo skaisto gleznu jaukt” un “Tauriņziedu klēpis”. Viņas dzejoļi publicēti izdevniecības “Mana grāmata” Dzejas krājuma 13.sējumā, Smiltenes novada dzejnieku kopkrājumā “Zied rudzupuķēs debesis”, kā arī dzejas kopkrājumā “Liktens pļavās spēku smeļot.”
Jauni dzejoļi un prozas darbi pie skolotājas visbiežāk atnāk brīžos, kas izraisa spēcīgas emocijas. “Vairāki stāsti sarakstīti atmiņu iespaidā,” stāsta Regīna Melzoba. “Eņģeļi pār Latviju” ir autores pirmais prozas darbs, kurš parādīts plašākai auditorijai. “Pārējie savu kārtu vēl gaida. Pie tiem vēl jāpiestrādā…”
Skolotāja ir aktīva humānās pedagoģijas piekritēja. Viņa to praktizē arī savā darbā. “Esmu laimīga par katru klases stundu, kuru izdodas sagatavot netradicionāli.”
Regīna Melzoba pieder skolotājiem, kurus audzēkņi mīļuprāt atceras vēl daudzus gadus pēc skolas beigšanas. Arī viņas dzejoļu krājumu tapuši sadarbībā ar savām – nu jau bijušajām audzēknēm – Kristīni Ozolu un Gerdu Krieķi. Kristīne Ozola ir grāmatas “Es negribu šo skaisto gleznu jaukt” vizuālā noformējuma autore, bet Gerda Krieķe ilustrējusi grāmatu “Tauriņziedu klēpis”.

Teksts: Baiba Vahere

Foto: kultūras biedrība “Harmonija”