2023. gada 8. dec.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Skolēni gatavo unikālus adventes vainagus

Sākoties Ziemssvētku gaidīšanas laikam, adventes noskaņās 30.novembra pēcpusdienā Smiltenes vidusskolā ar  ESF projekta Nr. 8.3.5.0/16/I001 ”Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” atbalstu 7.-9.klašu skolēni kopā ar Evu Minci iepazina florista profesijas specifiku, kā arī, praktiski darbojoties, radīja katrs savu unikāla dizaina adventes vainagu. Ziemas baltāko svētku noskaņās skolēni dalījās pārdomās par vērtībām, nākotnes plāniem, kā arī kopā darbojoties guva jaunas zināšanas, prasmes un pieredzi. Ar gandarījumu un prieku tika radīti 20 krāšņi, individuālo autora personību atspoguļojoši mākslas darbi no Latvijas dabas bagātībām – zariem, mētrām, skujām.
Skolēni atzina, ka florista profesija ir ne tikai radoša baudīšana un krāšņa skaistuma radīšana, bet arī smags darbs. Floristam dažkārt jābūt frizierim, dabas pētniekam, sportistam, ķīmiķim, mehāniķim, botāniķim, inženierim utt. Šai darbības jomai nav robežu. Pareizais un glancētais florista profesijā nav interesants. Mūsdienās, lai pārsteigtu klientu, augstu tiek vērtēta oriģinalitāte. Tāds mākslas darbs, kurā atspoguļojas personība, individualitāte, unikālais raksturs.
Ilva Dūmiņa