2023. gada 28. sept.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

“Skaļās lasīšanas” finālsacensības Latvijas nacionālajā bibliotēkā

Sestdien, 18.maijā, Rīgā, izskanēja Skaļās lasīšanas konkursa  5.- 6. klašu skolēniem fināla sacensības.
Nacionālā skaļās lasīšanas sacensība ir konkurss 11-12 gadus veciem 5. un 6. klašu skolēniem, kura rezultātā tiek noskaidrots lasīšanas čempions. Sacensības mērķis ir pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.
Sacensība notiek trīs posmos: sacensība skolas  bibliotēkā, reģionālais fināls un nacionālais fināls Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.
Šogad kopējais dalībnieku skaits sasniedza  vienpadsmit  tūkstošus skaļo lasītāju.  Rīgā ieradās 30 reģionālie lasīšanas čempioni, klātienē viņus atbalstīja viņu klases, un sacensības varēja vērot arī video tiešraidē LNB mājaslapā (www.lnb.lv). Šobrīd ir pieejams arī videoieraksts: https://www.lnb.lv/lv/aktuali/nacionala-skalas-lasisanas-sacensiba
Sacensības Latvijā notiek tikai otro reizi, un abas reizes uz fināla sacensībām Rīgā tika izvirzīti Smiltenes vidusskolas skolēni. Pagājušogad veiksmīgi startēja Jasmīna Pakalna, bet šogad skolas godu  veiksmīgi aizstāvēja 6. c klases skolnieks Patriks Kalniņš. Patriks neieguva pirmo vietu, tomēr viņš ir ieguvis daudz ko vairāk – pieredzi uzstāties milzīgas auditorijas priekšā, uzklausījis pozitīvas žūrijas atsauksmes par labu dikciju un varbūtību nākotnē darboties kā Latvijas radio diktoram. Un viennozīmīgi Patriks  ir viens no 30 labākajiem “skaļajiem lasītājiem” valstī.
Sacensības vērtēja pieredzējusi žūrija – Renāte Punka, “Jāņa Rozes apgāda” izpilddirektore, tulkotāja; Diāna Bērza – Latvijas Radio režisore;  aktieris Valters Krauze; Dagnija Baltiņa – LNB Speciālo krājumu departamenta direktore, kultūras mantojuma pārzinātāja un mūziķis Ralfs Eilands. Konkursa finālā bija arī muzikāls pārsteigums – uzstājās repere un dziedātāja Viņa.
Paldies organizatoriem, kas uzņēmušies rūpes, lai šis pasākums varētu notikt. Paldies visiem vecākiem, kas paši lasa un mudina savus bērnus lasīt. Uz tikšanos nākamajā Skaļās lasīšanas čempionātā!