2023. gada 1. dec.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Shehedrivka – dāsnais vakars!

15. janvārī, Smiltenes novada Izglītības pārvaldei sadarbojoties ar nevalstisko organizāciju ,,Sauleskalns,, vadītāju Ļubovu Ņikiforovu, organizējām Smiltenes novada un Alūksnes novada Ukrainas civiliedzīvotāju nacionālo svētku pasākumu. Svētku namamātes lomā iejutās Izglītības pārvaldes psiholoģe Yushchenko Nataliia, kura ikdienā stādā ar Ukrainas bērniem Smiltenes novadā.

Namamāte visus iepazīstināja ar ukraiņu tradīcijām un svētku svinēšanu. Šajā dienā katrā Ukrainas mājā klāj bagātīgu galdu, skan dziesmas un pateicas par pagājušā gada dāsno ražu un ziedo graudus, lai nākošais gads būtu auglīgs.

Svētkos piedalījās Smiltenes k/c jauktā kora ,,Pakalni” dalībnieku grupa un iepazīstināja ar latviešu tautas tērpiem un tautasdziesmām..

Pasākums bija ļoti sirsnīgs un emocionāls, kas noslēdzās pie ukraiņu saimnieču bagātīgi klāta galda, izgaršojot nacionālos ēdienus.

Uz atvadām jauktā kora ,,Pakalni’’ dalībnieki pateicās par viesmīlību – vēlēja spēku un izturību drosmīgajai ukraiņu tautai un drīzu uzvaru!

Paldies Smiltenes novada bērnu un ģimenes atbalsta centra vadītājai Aurikai Zīverei par iespēju svētkus svinēt centra telpās.

Informāciju sagatavoja:

Smiltenes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāja vietniece

Gunta Grigore

25441976