2023. gada 8. dec.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Septembris Apes pirmsskolas izglītības iestādē “Vāverīte”

Jauno mācību gadu Apes PII “Vāverīte” iesākām ar kopīgu pasākumu iestādes laukumā – “Tince grib mācīties”. Bērni kopā ar skolotājām un Tinci kopīgi dziedāja, dejoja, rotaļājās un piedalījās dažādās sportiskās aktivitātēs.

Pašiem mazākajiem “Riekstiņiem” septembris iesākas ar adaptācijas periodu, kurā bērni iepazīst savu grupu un grupas biedrus, mācās atrast savu gultu, skapīti, dvielīti un vietu pie galda. Ar maņām iepazīst rudens dārzeņus un augļus. Mācās arī krāsas.

Jau nedaudz lielākie “Čiekuriņi” 14. septembrī aicināja savas ģimenes uz kopīgu sporta pēcpusdienu “Sporto visa ģimene”. Pirms lielās sportošanas visi sapulcējās iestādes laukumā, lai visi kopīgi iesildītos. Pēc iesildīšanās, ģimenes varēja pārbaudīt savas prasmes piecās sporta disciplīnās. Pasākuma noslēgumā uz iestādes terases visi varēja cienāties ar pašu gatavotām pankūkām.

“Kodoliņu” grupas bērni iepazīst savu zemi – mācās nosaukt savu adresi, veido grupas logu noformējumu – zīmē savas mājas. Veic kopīgu pētījumu “Kā rodas augsne?” – grupā tiek izveidota slieku māja, lai bērni varētu vērot, kā slieka, apēdot dažādas augu atliekas, veido augsni. Septembra mēnesis ir pilns ar dažādiem notikumiem – 7. septembrī bērni kopā ar skolotājām dodas uz izglītojošu nodarbību Elīnas zālītes muzejā. 8. septembrī kopā ar tētiem tiek svinēta Tēvu dienu. Pasākuma laikā tēti bērniem sagādā pārsteigumu – tiks celta jauna rotaļu māja. 22. septembrī bērni dodas uz Apes pilsētas bibliotēku, lai kopā ar bibliotekāri aplūkotu grāmatas, kas ļauj labāk izprast mēneša tēmu.

Zinātkārie “Vāverēnu” grupas bērni viesojās DTP “URDA”, lai kopīgi darbotos vides nodarbībā “Skudras Urdas gudrā māja” – Vannas istabas briesmonīši. Ar interesi bērni dabas un tehnoloģiju parku, pētīja ūdens piesārņojumu un praktiski  darbojās laboratorijā, izgatavojot vannas bumbas no videi draudzīgām vielām. Īpaši bērnus iepriecināja iespēja būt pasažieriem skolas autobusā.

Septembra mēnesis iestādē noslēdzas ar kopīgu Miķeļdienas pasākumu laukumā.

Skolotāja Liene Tomiņa Bambule