2024. gada 25. febr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Sanija Reičela izvirzīta uz Latvijas skolēnu ZPD konferenci!

Smiltenes vidusskolas 11.a klases skolniece Sanija Reičela Feldmane un 11.b klases skolnieks Niklāvs Korkunovs šodien pārstāvēja Smiltenes novadu Vidzemes skolēnu virtuālajā zinātniski pētniecisko darbu (ZPD) konferencē. Sanija Reičela izvirzīta uz Latvijas skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konferenci. Apsveicam, lepojamies un vēlam tikpat labus panākumus arī turpmāk!

“Dalībnieki bija sadalīti grupās, atbilstoši izvēlētajam tematam. Mēs abi ar Niklāvu pārstāvējām veselības zinātnes un medicīnas jomu,” stāsta Sanija Reičela. “Lielākais izaicinājums bija iekļauties laikā. Skolas ZPD konferencē darba prezentācijas laiks bija desmit minūtes. Lai pateiktu visu būtiskāko, arī tas nav daudz. Bet Vidzemes pasākumā prezentācijas laiks bija vēl par trim minūtēm īsāks. Pārbaudījumu izturēju – iekļāvos laikā. Novērtēju iespēju noskatīties arī citu skolēnu prezentācijas.  ZPD konferencē uzzināju daudz jauna.”

Niklāva darba temats – “Marihuānas ietekme uz cilvēka ķermeni”, bet Sanija Reičela prezentēja pētījumu “Smiltenes novada bērnu vecāku skatījums uz sudraba diamīna fluorīda lakas izraisītu pārkrāsošanos piena zobiem”. Abu pētniecisko darbu vadītāja – Smiltenes vidusskolas skolotāja Evita Ozola. Sanijai Reičelai darba izstrādē daudz palīdzēja arī konsultante – Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) docente un RSU Stomatoloģijas institūta zobārste  Ilze Maldupa.

Saniju Reičelu ļoti interesē medicīna. Tāpēc, domājot ZPD darba tematu, viņa iegājusi Rīgas Stradiņa universitātes mājas lapā, tur ieraudzījusi docentes Ilzes Maldupas  e- pastu un tā arī sākusies abu sadarbība. Jauniete apsver domu nākotni saistīt ar medicīnu. Vai tā būs zobārstniecība, to pagaidām viņa vēl pateikt nevar.

Latvijas skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konference notiks tiešsaistē. Līdz tam Sanijai Reičelai jāsagatavo stenda ziņojums, kura prezentācijai atvēlētas tikai četras minūtes. “Tas arī būs mans lielākais izaicinājums, bet darīšu, ko varēšu.

Atklāti sakot, attālinātās mācības ir ļoti nogurdinājušas. Ar visu jau tieku galā laikā, bet brīžiem ir ļoti grūti sevi motivēt darbam, zinot, ka atkal visa diena būs jāpavada vienai pašai pie datora. Ļoti pietrūkst draugu, skolasbiedru.”

Brīvajā laikā Sanija Reičela nodarbojas ar vieglatlētiku. “Sportiskās aktivitātes šobrīd ir vienīgās, kas ikdienā ienes dažādību,” atzīst jauniete.

Teksts: Baiba Vahere

Foto: no personiskā arhīva