2024. gada 24. apr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Sadarbībā ar Smiltenes Mākslas skolu ir tapis sienas gleznojums

Alise Zariņa un Emīlija Šaumberga savu diplomdarbu nolēma īstenot Smiltenes Mūzikas skolā, tapa sienas gleznojums, kas tagad priecē mūs un mūsu viesus.

Meitenes par procesu un ideju: “Kad pienāca laiks radīt idejas mākslas skolas kvalifikācijas darbam, domājām par to, ko mums patīk darīt saistībā ar mākslu. Pēc vairākām neveiksmīgām idejām, negaidīti nonācām pie tēmas, kura mūs visvairāk uzrunāja- mūzika. Nākamais solis bija izvēlēties konkrētu tehniku un vietu, kura mums visspilgtāk ļautu paust savas domas un emocijas par mūziku. Beigu beigās mēs nolēmām doties uz Smiltenes Mūzikas skolu. Apvienojot mūziku un mākslu, mēs centāmies ne tikai izprast, bet arī attēlot katra audzēkņa dzīvi – viņu emocijas, sapņus un pieredzi. Mūsu darba procesā mēs strādājām ar mērķi atspoguļot šo dziļo saikni starp mūziku un skolēnu. Zīmējuma sākumā centāmies attēlot audzēkņa pirmos soļus mūzikas skolā. Darba turpinājumā var pamanīt kādu mūzikas instrumentu ar stīgām. Tālāk stīgas turpinās kā nošu līnijas, kuras ir paredzētas kā ceļš, pa kuru iet katrs audzēknis. Darba beigās nošu līnijas pašķirās katra uz savu pusi, turpinot ceļu citviet, gluži kā skolēni. Pētījām un novērojām skolas ikdienu, lai saprastu, kā mūzika un māksla ietekmē audzēkņu dzīvi un attīstību. Darba gaitā mūs atbalstīja draugi, ģimene un skolotāji, kuri mums bija kā stiprās rokas, palīdzot pārvarēt grūtības un virzīties uz priekšu ar mūsu ideju. Šis piedzīvojums ir radījis iespēju ne tikai mums pašām izpaust savu radošumu, bet arī sniegt kaut ko vērtīgu un iedvesmojošu jauniešiem skolā. Mēs sākām ar neskaidrām domām un nezināmu virzienu, bet galu galā atradām ceļu, kurā apvienojām mūziku un mākslu.”