2022. gada 25. jūn.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Rūķu salidojums Kalnamuižā

Smiltenes tehnikuma Mājamatniecības centrā šodien strādāja vairāk nekā 300 lielu un mazu rūķu. Smaidīja rūķīši, kuri atnāca darboties. Nogurušas, bet laimīgas, ciemiņu sirsnības un mīlestības sasildītas, jutās Smiltenes tehnikuma skolotājas Maija Jančevska un Ira Gaile, viesnīcas “Kalna ligzda” vadītāja Līga Zušmane, kā arī – 2.viesnīcu pakalpojumu kursa audzēkņi: Santa Jemeļjānova, Olga Ostrovska, Sandija Rutka, Kevins Kalniņš, Miks Kārkliņš un 3.ēdināšanas pakalpojumu kursa audzēknis Sandris Janitēns.

Četru stundu laikā kraukšķīgās un glazētās piparkūku sirsniņās, cilvēciņos, kaķīšos, briedīšos un sniegpārsliņās pārvērtās vairāk par 10 kg Smiltenes tehnikuma uzticamā sadarbības partnera – uzņēmuma “Ozolu maize” sarūpētās mīklas.

“Žurnāliste Santa Sinka, atnākot teica: “Jums nu gan pilns pagalms ar mašīnām!” Man šīs stundas paskrēja tādā steigā, ka nebija laika pat paskatīties, kas notiek laukā,” atzīst firsta madāma Lilī, Smiltenes tehnikuma skolotāja Maija Jančevska. “Visā māja sanēja kā bišu stropā! No sirds priecājos gan par bērniem, gan tētiem un mammām, kuri uz rūķu darbnīcām atveda savus mazos rūķīšus! Tikpat liels prieks par kundzēm, kuras aizejot pateicās par to, ka sagādājām viņām iespēju atgriezties bērnības izjūtās, Ziemassvētku pasakā.

Vairāk darba un arī prieka!

Kalnamuižas rūķu darbnīcu apmeklētāju skaits kļūst ar katru gadu aizvien lielāks. Vairāki ciemiņi bija atbraukuši no Rīgas, Siguldas un no Valgas.

Nenoliegšu – tik daudz viesu uzņemšana prasīja arī lielu darbu,” atzīst Maija Jančevska. “Paldies skolotājai Irai Gailei, kura kopā ar tehnikuma audzēkņiem palīdzēja sarūpēt dekorēšanai piparkūku sagataves un glazūras!”

Skolotāja Ira Gaile kopā ar Miku Kārkliņu arī visu meistardarbnīcu laiku čakli strādāja virtuvē, cepot mazo rūķīšu sagatavotās piparkūkas.

Smiltenes tehnikuma rūķiem meistardarbnīcas bija laba iespēja mācīties strādāt komandā, radoši reaģēt uz nestandarta situācijām un pilnveidot komunikatīvās prasmes.

Skolotājai Maija Jančevskai ir milzīgs gandarījums, ka Smiltenes tehnikumā izlolotās idejas atradušas atsaucīgus domubiedrus. Mazās, meistardarbnīcās tapušās eglītes, no kurām “sniedziņš” neizkusīs pat viskarstākajā istabā, kādā mājā pārvērtīsies skaistā egļu mežā.

Kad vēl, ja ne gaidot Ziemassvētkus?

No skolas Mājamatniecības centra šodien “izlidoja” daudz košu putniņu, kuriem pirmajā adventes svētdienā nākt šajā pasaulē palīdzēja “Smiltenes Pūra lādes” rokdarbnieces. Kopā ar viņām bērni gatavoja arī bārkšķainās konfektes.

Ciemiņi ar lielu prieku izgaršoja smiltenietes Ivetas Purmales gatavoto ozolzīļu kafiju, kuru pasniedza viesnīcas “Kalna ligzda” saimniece Līga Zušmane.

Čaklākie varēja iekāpt stellēs un izmēģināt roku lupatu deķa aušanā.

Mazajiem pirkstiņiem brīžiem bija pagrūti, taču viņiem blakus visu laiku bija lielie rūķi, kuri palīdzēja… Un arī atbalstītāji, kuri mīlestībā mirdzošām acīm viņus vēroja, sildīja ar labām domām un priecājās par iespēju būt kopā. Kad vēl, ja ne gaidot Ziemassvētkus?

Sirsnīgie ieraksti viesu grāmatā vēsta, ka daudzi nākamgad nāks atkal…

Teksts: Baiba Vahere

Foto: Maija Jančevska, Ilze Haka