2023. gada 8. dec.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Raunas pamatskolai sanāk!

Pamatskola slejas pašā Raunas virsotnē, uz paugura, kur tai kaimiņos atrodas pagasta simbols – viduslaiku pilsdrupas. Skolai ir savas unikālas, dziļi iesakņojušās tradīcijas, tomēr šis mācību gads sev līdzi nes arī daudz jauna.

Viena no skolas tradīcijām ir Citādā diena. Kā vēsta nosaukums, tajā lietas notiek pretēji ierastajam – bērni mācās pēcpusdienā, nevis no rīta; no cilvēku pieredzes un stāstiem, nevis mācību grāmatām. Ievērības cienīgs un draudzīgas sāncensības piepildīts ir volejbola turnīrs, kurā spēkiem mērojas skolēni un skolotāji. Tāpat skolai ir arī savs, īpašs talismans – skudra. Tā simbolizē milzīgu gribasspēku, to, ka spēcīga apņemšanās un nelokāmība ļauj paveikt lielas lietas. Šo talismanu Raunas pamatskolā saņem gudrākā klase. Interesanti, kura tā būs šogad?

Smiltenes novadā gadu no gada skolēnu vidū pieaug interese par profesionālās ievirzes apguvi mākslā, tādēļ Raunas pamatskolā jaunums – iespēja apgūt programmu “Vizuāli plastiskā māksla”. Tajā šogad sevi pilnveidos 12 skolas audzēkņi, apgūstot zīmēšanu, gleznošanu, tekstildarbus un keramiku Dignas Sircovas un Astrīdas Ķemeres vadībā. Programmas ieviešanas iniciatori – skolēni un viņu vecāki.

Kopumā 2023./2024. gadā Raunas pamatskolā mācās 179 skolēni, no kuriem 33 ir pirmklasnieki, bet 96 – pirmsskolas izglītības grupu audzēkņi. Skolēni savu ikdienu vadīs ne tikai skolas telpās Raunas pagastā, bet arī mācību programmu realizācijas vietās Drustos un Launkalnē. Plašo skolas kuģi, sākot ar šo mācību gadu, stūrēs direktore Agnese Rode-Danšina. Kopā ar skolas mācībspēkiem, audzēkņiem un viņu ģimenēm viņa virzīsies uz izvirzīto mērķi – radīt Raunas pamatskolas individualitāti un unikalitāti, ņemot vērā jau esošās vērtības, pastiprināti pievērsties sasniegumu paaugstināšanai un izglītības projektu realizācijai.

Viņa teic: “Mēs šodien dzīvojam pārmaiņu laikā, kuram ir jāļaujas un no tā jāpaņem viss labais un skaistais. Šis laiks mūs māca būt nepārtrauktā kustībā, lai varētu radīt, iet uz priekšu un augt. Tāpēc novēlu Jaunajā mācību gadā ļauties pārmaiņām, kuras rodas mūsu dzīvē un novērtēt to skaisto, ko tās mums dod!”

 

Madara Mūrniece-Krūmiņa

Komunikācijas un mārketinga speciāliste