2024. gada 24. apr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Raidījuma “Gudrs, vēl gudrāks” 5. klašu finālā Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas skolēns Tomass Gustavs Celenbergs

Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas skolēns Tomass Gustavs Celenbergs piedalīsies erudīcijas spēles “Gudrs, vēl gudrāks” 5. klašu finālā!

Tomasam Gustavam ļoti patīk matemātika, jo viņam patīk risināt dažādus āķīgus uzdevumus. Tomasu interesē arī vēsture un svešvalodas. Tomass jau tagad zina, ka svarīgi mācību priekšmeti viņam būs fizika, ķīmija un bioloģija, jo  nākotnē viņš vēlētos kļūt par ārstu. Tomass grib palīdzēt cilvēkiem. Viņa tētis arī ir ārsts.   

Savu brīvo laiku Tomass Gustavs pavada, trenējoties džudo un piedaloties džudo sacensībās, iegūstot godalgotas vietas. Martā notikušajās Latvijas Republikas atklātajās meistarsacīkstēs džudo U-14z Tomass ieguva zelta medaļu, savukārt maijā starptautiskajā džudo turnīrā “KYODAI 2022” Tomasam – bronzas medaļa.  

Tomass apmeklē arī jaunsargu pulciņu un labprāt spēlē florbolu. Tomass Gustavs labprāt iesaistās dažādos ārpusklases pasākumos un konkursos, piemēram, katru gadu Tomass piedalās Skatuves runas konkursos. Šogad Smiltenes novada Skatuves runas konkursā Tomass ieguva I pakāpi, arī Valsts izglītības satura centra rīkotajā Skatuves runas video priekšnesumu konkursā zēns ieguva I pakāpi.

Literatūras stundās Tomasam patīk iejusties literāro varoņu lomās, kā arī sacerēt dažādus stāstus.

Tomasu klasesbiedri raksturo kā gudru, izpalīdzīgu, draudzīgu, sirsnīgu, jautru zēnu.  

Vēl Tomasam patīk spēlēt šahu kopā ar tēti, viņš pats atzīst, ka “šahs asina viņa prātu”. Ar saviem klasesbiedriem Tomass labprāt brīvajos brīžos uzspēlē dažādas intelektuālas galda spēles.

5.klašu fināls jau šo piektdien (3. jūnijā) LTV1 18.50.

 

Informāciju sagatavoja:

Skolotāja Sarmīte Apine