2024. gada 24. apr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Radošo darbu konkurss “Kas ir Tavs varonis šodien?”

Dzimtās valodas dienu sagaidot, Latviešu valodas aģentūra sveica ikgadējā skolēnu radošo darbu konkursa uzvarētājus. Šoreiz konkursa tēma bija „Kas ir Tavs varonis šodien?”.

Konkursā tika iesūtīts liels pieteikumu skaitu – 1202 radošie darbi: esejas, dzejoļi, domraksti un zīmējumi no Latvijas un latviešu skolām ārzemēs. No katras skolas varēja iesūtīt tikai deviņus darbus, tas nozīmē, ka konkursā piedalījās daudz vairāk bērnu un jauniešu.

Konkursā piedalījās skolēni no dažādiem Latvijas novadiem un arī no latviešu skolām pasaulē.

Žūrijas komisija (literatūrzinātniece, mācību grāmatu autore, Latvijas Universitātes profesore I. Stikāne, māksliniece, grāmatu „Koko un Riko” zīmējumu autore L. Lošina, UNESCO LNK ģenerālsekretāre B. Moļņika, rakstnieks V. Rūmnieks un Latviešu valodas aģentūras projektu koordinatore V. Līcīte-Meldere) spraigā diskusijā vērtēja un noteica labākos radošos darbus.

Starp laureātiem ir arī Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas 7. klases skolēns Tomass Gustavs Celenbergs. Tomass ieguva Atzinību, un viņa darba fragmentu ir ierunājusi aktrise Dārta Daneviča.

Pagājušajā gadā konkursā “Valoda dzīvo, ja Tu tajā runā.” piedalījās Alīna Estere Orlova (saņēma Atzinību) un Tomass Gustavs Celenbergs, viņu darbus varam lasīt jaunākajā radošo darbu grāmatā.

IMG_0598

Image 1 of 5

 

Informāciju sagatavoja skolotāja Sarmīte Apine