2023. gada 8. dec.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Radošā konkursa “Iekāp otra kurpēs!” laureātu vidū Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas skolniece

Ar 10 uzvarētāju noteikšanu noslēdzies Labklājības ministrijas rīkotais radošais konkurss jauniešiem “Iekāp otra kurpēs!”. Konkurss norisinājās septembrī un oktobrī, aicinot jauniešus iedziļināties cilvēku ar funkcionāliem un garīga rakstura traucējumiem un bez vecāku gādības palikušo bērnu un jauniešu ikdienā, lai mazinātu aizspriedumus un veicinātu pieņemšanu. Konkursā iesūtīti 96 unikāli darbi, kuru autori ir jaunieši no 14 līdz 25 gadu vecumam.

Lai atgādinātu, ka ikviens vēlas atrast savu vietu pasaulē un justies pieņemts – arī tad, ja dzīvo ar garīga rakstura vai funkcionāliem traucējumiem; arī tad, ja nav vecāku, kas varētu sniegt nepieciešamo atbalstu, – konkursa rīkotāji aicināja izvēlēties vienu no konkursa tēmām: “Cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem”, “Bērni ar funkcionāliem traucējumiem”, “Bērni, kuri dzīvo vai ir dzīvojuši institucionālajā ārpusģimenes aprūpē”, iepazīt to tuvāk un radoši izpausties.

Par laureātiem atzīti desmit jaunieši, kuri saņems vērtīgas balvas no “Sportland”, tostarp unikālus Nike snīkerus. Kategorijā “Bērni ar funkcionāliem traucējumiem” uzvarētāju vidū ir Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas 8. klases skolnieces Alīnas Esteres Orlovas darbs. Alīna uzskata:“Katrs cilvēks ir kā neatkārtojama zvaigzne, un mēs katrs varam spīdēt savā īpašajā veidā. Cilvēki ratiņkrēslā spēlē basketbolu, tenisu, muzicē un dara daudzas citas skaistas un svarīgas lietas, kas liek mirdzēt viņu sirdīm priekā un aizrautībā – mirdzēt kā zvaigznēm. Sabiedrība lepojas ar šiem cilvēkiem. Par spīti kādiem funkcionāliem ierobežojumiem, mēs zinām, ka šie cilvēki ir zvaigznes, zvaigznes, kas mirdz līdzās citām.”

Paldies par piedalīšanos konkursā 8. klases skolniecēm – Ancei Ābolkalnei un Paulai Nikai Sīmanei!

Sarmīte Apine
Skolotāja