2024. gada 27. maijs
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Programmas “Latvijas skolas soma” pasākums “Pašu veidota Latvija” Gaujienā

16.novembris Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas skolēniem atšķīrās no ierastā dienas ritma. Patriotisma nedēļā ciemos tika sagaidīti Mazās Brīnumzemes izglītības un tehnoloģiju centra meistari, lai kopīgi mācītos, darbotos un izpētītu jaunākos tehnoloģiju un cilvēka roku darba sasniegumus. Katras klases skolēni 2 mācību stundas darbojās Mazās Brīnumzemes centra tehniskajā laboratorijā – pētīja miniatūrus auto, mājiņas un arī cilvēciņus, izpētīja to darbināšanas noslēpumus, kā arī paši strādāja 3D maketu būves darbnīcā.

Mazās Brīnumzemes ekspozīcija ir mākslinieku izdomāta un veidota pasaule, kas reizēm dzīvo pati savu dzīvi. Izzinošās 2 daļīgās nodarbības laikā, skolēni uzzināja kā tiek veidota un darbojas aizraujošā modelisma pasaule. Skolēni, meistara vadībā, miniatūro maketu, kurā viss ir tieši tāds, kā dzīvē, tikai 87 reizes mazāks: pilsētas, lauki, kalni, ielejas un dažādas sadzīves ainiņas. Maketā pārvietojās jaunāko tehnoloģiju auto un vilcieniņš, savukārt mazie namiņi un cilvēciņi mudināja aizdomāties par to, kā izskatās pasaule no putna lidojuma.

Nodarbības otrajā daļā dalībnieki paši izsapņoja un 3D maketu darbnīcā izveidoja savu Latviju, kādu viņi vēlētos to redzēt, kad svinēsim Latvijas 150.dzimšanas dienu. Skolēni atveidoja vietu, kurā nākotnē plāno dzīvot, strādāt vai kādu vēlētos izveidot paši saviem spēkiem. Bērni darbojās no sirds – aizrautīgi, rūpīgi un ar interesi apguva 3D maketu būves tehniku. Izgatavotie nākotnes Latvijas maketi skolā tika salikti skaistā kopdarba izstādē, lai arī turpmāk iepriecinātu un aicinātu neaizmirst savas idejas un ieceres. Darboties ar dažādiem telpiskiem un taktīliem materiāliem patika visiem un izveidotie maketi bija ļoti dažādi, pārsteidzoši un radoši. Izveidotie darbi paliks katra skolēna rīcībā – nākotnes sapņu, prasmju un zināšanu iedvesmai.

Mazās Brīnumzemes meistari prombraucot visiem novēlēja, lai piepildās vispārdrošākie sapņi un ieceres un aicināja ciemos uz miniatūrās pasaules centru Siguldā – uz tikšanos!

Informāciju sagatavoja Gunita Ķelpa