2024. gada 25. febr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

“Prāta piespēļu” trešā kārta

14.decembrī Smiltenes vidusskolas lielajā zālē atkal satikās erudīcijas fani no Smiltenes un kaimiņu novadu skolām. Labestīgi radošā gaisotnē tika aizvadīta konkursa “Prāta piespēles” 3. kārta.
7. – 9. klašu grupā piedalījās 15 Smiltenes novada komandas.
Savstarpēji sacentās skolēni no Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas, Palsmanes pamatskolas, Grundzāles pamatskolas, Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas un Smiltenes vidusskolas.

Šoreiz visaugstāko punktu skaitu un pirmo vietu ieguva Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas komanda “Aizliegtais paņēmiens”. Šī komanda ar labiem panākumiem startēja arī abās iepriekšējās kārtās. Konkursa pirmajā kārtā “Aizliegtais paņēmiens” ieguva otro vietu, bet otrajā – trešo vietu.
2.vieta – abu iepriekšējo kārtu uzvarētājai – Smiltenes vidusskolas komandai “Das Streicholzshächtelchen“.
3.vieta – “Piecām princesēm” no Grundzāles pamatskolas.
Uzņēmums “Smiltenes Kebabs” katrā klašu grupā vienai komandai, atbildot uz jautājumiem par picām, deva iespēja nopelnīt dāvanu karti uz “Smiltenes Kebabu”. No 7. – 9. klašu komandām garšīgā maltītē uz “Smiltenes Kebabu” dosies “Četri kalkulatori” no Smiltenes vidusskolas.
10. – 12. klašu grupā piedalījās 14 komandas no Smiltenes un kaimiņu novadiem. Erudīcijā sacentās skolēni no Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas, Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma, Smiltenes tehnikuma un Smiltenes vidusskolas.
Šoreiz pirmo vietu ieguva Smiltenes vidusskolas komanda “Upenīte”, kas nopelnīja arī dāvanu karti uz “Smiltenes Kebabu”.
2.vieta – Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas komandai “Reizēm gadās”. Šī komanda otro vietu izcīnīja arī otrajā kārtā, bet pirmajā kārtā sasniedza trešo augstāko rezultātu.
10. – 12. klašu grupā trešā vieta – “Br2O2N2H2F2CI2” no Smiltenes vidusskolas.
Vissirsnīgākais paldies “Prāta piespēļu” organizatoriem Jānim un Justīnei Siliņiem, skolotājai Līgai Zālītei, kā arī atbalstītājiem SIA “VIBO”, uzņēmumiem “Birzī”, “Smiltenes kebabs”, Ķelmēni” un “InGo”, a/s “Laima” un Smiltenes vidusskolas skolēnu pašpārvaldei.

Paldies dalībniekiem, īpaši tiem, kuri jau kļuvuši par uzticamiem “Prāta piespēļu” dalībniekiem!

Nākamreiz erudīcijas fani tiksies 2024. gada 18. janvārī.

Baiba Vahere