2023. gada 8. dec.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

“Prāta piespēļu” otrā kārta

2.novembrī Smiltenes vidusskolā atkal pulcējās erudīti skolēni no Smiltenes un kaimiņu novadiem, lai piedalītos šajā mācību gadā jau otrajā erudīcijas konkursā “Prāta piespēles”.  Patiess prieks, ka komandu un līdz ar to arī jauno erudītu skaits aug! 7. – 9. klašu grupā pieteicās par četrām komandām vairāk, nekā pirmajā reizē. 10. -12. klašu grupā šoreiz savstarpēji sacentās 14 komandas.

“Prāta piespēļu” organizatori – Jānis un Justīne Siliņi – bija nopietni pastrādājuši, lai ikviens uzzinātu ko jaunu, nopietni palauzītu galvu un reizēm arī domās uzsistu sev uz pleca: “Super! Es to zināju!” Katrā ziņā – vajadzīga tikai vēlēšanās uzzināt ko vairāk, jo šobrīd iespējas iegūt vajadzīgo informāciju ir patiesi daudz. T.sk. izstrādātas spēles, ar kuru palīdzību var viegli iegūt zināšanas (piemēram, par ģerboņiem), kas nepieciešamas, lai veiksmīgi startētu erudīcijas konkursos.

Jānis Siliņš, viens no “Prāta piespēļu” vadītājiem, atzīst, ka šoreiz 10.-12.klašu konkursa jautājumi bijuši grūtāki, līdz ar to jaunieši ieguvuši vidēji par 11 punktiem mazāk, nekā pirmajās “Prāta piespēlēs”. Tāpēc nākamreiz tiks meklēts un gan jau arī atrasts zelta vidusceļš.
7. – 9. klašu grupā šoreiz 1. un 2. vietu ieguva Smiltenes vidusskolas komandas – “Das Streicholzshächtelchen“ (1.vieta) un „Cīrulēni“ (2.vieta). Trešā vieta – Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas komandai „Aizliegtais paņēmiens“.
10. – 12. klašu konkurencē – 1. vieta – Smiltenes vidusskolas komandai „Akmeņotāji“, 2. vieta – Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas komandai „Reizēm gadās“, 3. vieta – Smiltenes vidusskolas komandai „Špikeri“.
Vissirsnīgākais paldies visiem, kas piedalījās! Gan pašmāju erudītiem, gan ciemiņiem no Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas, Grundzāles pamatskolas, Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas, Palsmanes pamatskolas, Variņu pamatskolas, Smiltenes tehnikuma, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas, Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma.

Paldies “Prāta piespēļu” atbalstītājiem – uzņēmumiem “Smiltenes Kebabs”, “InGo” un “veryberry”.

Baiba Vahere