2023. gada 8. dec.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

“Prāta piespēles” Smiltenes vidusskolā

Ideja par to, ka Smiltenes vidusskolā regulāri vajadzētu rīkot erudīcijas spēles, brieda jau sen. Un nu tas vainagojies ar “Prāta piespēļu” pirmo sezonu. To, ka arī skolēni piedalīšanos erudīcijas konkursos uzskata par vērtīgu brīvā laika pavadīšanas iespēju, apliecina lielais komandu skaits – 11 septīto – devīto klašu grupā un 16 desmito – divpadsmito klašu grupā. Prātnieku sacensībās piedalījās un dziļas, vispusīgas zināšanas apliecināja ne vien mājinieki no Smiltenes vidusskolas, bet arī skolēni no Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas, Palsmanes pamatskolas, Variņu pamatskolas, Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas, Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas, Smiltenes tehnikuma, Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma.

“Prāta piespēles” vadīja Jānis un Justīne Siliņi. Jānis ir arī Smiltenes vidusskolas absolvents un novadā labi pazīstams kā erudīcijas turnīra “Prāto Grundzālē” autors un vadītājs.

Kāpēc tieši “Prāta piespēles”? – “Tāpat kā sportā, arī erudīcijas spēlēs komandai, lai gūtu labus rezultātus, jāprot sadarboties, piespēlēt,” skaidro Smiltenes vidusskolas matemātikas skolotāja un liela erudīcijas konkursu fane Līga Zālīte. “Ikdienā bieži vairāk domājam par mācību vielu, atzīmēm un eksāmenu rezultātiem, bet skolēnu izaugsmē tikpat nozīmīga ir erudīcija, vispusīgas zināšanas, ko var labi uzlabot šādos konkursos.

“Prāta piespēles” notika 8 kārtās un dalībniekiem katrā no tām vajadzēja atbildēt uz 6 jautājumiem.

  1. – 9. klašu grupā šoreiz visvairāk punktu – 32,5 – ieguva Smiltenes vidusskolas komanda “Das streichholz”.

2.vietu ar 30 punktiem nopelnīja Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas komanda “Aizliegtais paņēmiens”. Vissīvākā izvērtās cīņa par trešo vietu – Smiltenes vidusskolas komanda “Galvas sāpes” un Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas komanda “Skudriņas” sacensības noslēdza ar 27,5 punktiem. Izšķirošajā pārbaudījumā uzvarēja “Skudriņas”.

  1. -12. klašu konkurencē:

1.vieta – Smiltenes vidusskolas komandai “Akmeņotāji” (46 punkti),

2.vieta – Smiltenes vidusskolas komandai “Špikeri” (44 punkti”),

3.vieta – Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas komandai “Reizēm gadās” (40,5 punkti).

Taču mājās kā vinnētāji aizgāja visi, t.sk. līdzjutēji, kas uzzināja ko jaunu un saprata, kurās jomās zināšanas vēl jāpapildina. Uz tikšanos nākamajās “Prāta piespēlēs”, kas notiks jau 2. novembrī!

Paldies pasākuma organizatoriem, dalībniekiem un atbalstītājiem!

Aicinām visus interesentus sekot līdzi aktualitātēm facebook kontā Prāta piespēles Smiltenes vidusskolā!