2023. gada 22. sept.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Pirmo reizi Latvijā notiks debašu turnīrs jauniešiem par dabas vērtību saglabāšanu

Dabas  aizsardzības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) sadarbībā ar Latvijas Debašu asociāciju aicina jauniešus līdz 18. augustam pieteikties dalībai Latvijā pirmajā debašu turnīrā par dabas vērtību saglabāšanu.

Pārvaldes ģenerāldirektora pienākumu izpildītāja Gunta Gabrāne atzīmē, ka šī ir lieliska iesēja jauniešu auditorijā veicināt diskusiju par dabas saglabāšanu un kompromisa meklēšanu ar saimnieciskākajam interesēm un arī pašai Pārvaldei palūkoties uz ikdienā tik ierasto nozari no cita skatu punkta.

Šī būs arī pirmā reize, kad debašu turnīrs notiks latviešu valodā. Biedrības “Latvijas debašu asociācija” izpilddirektore Sintija Tarasova stāsta – lai gan debašu turnīru skaits pēdējā laikā ir audzis, līdz šim vēl neviens Skolu debašu formāta turnīrs nav norisinājies latviešu valodā. Šis modelis būs jauna iespēja jauniešiem bez iepriekšējas pieredzes, kā arī izaicinājums pieredzējušajiem debatētājiem, kas līdz šim pieraduši debatēt tikai angļu valodā.

“Debašu turnīros parasti tēmas ir ļoti dažādas – tās var būt gan par ekonomikas, gan politikas, gan vides vai pat zinātniskās fantastikas jautājumiem, tāpēc iespēja debatēt tieši par vides tēmām, sniegs iespēju īpaši stiprināt zināšanas par konkrētākām tēmām,” piebilsts S. Tarasova.

Turnīrs norisināsies 25. augustā Cēsīs, bet pirms turnīra ikvienam dalībniekam būs iespēja piedalīties lekcijā par Pasaules Skolu debašu formātu, runātāju lomām un formāta specifiku. Pieteikšanās līdz 18. augustam, aizpildot anketu. Piedalīties var gan skolu jaunieši, gan arī studenti.

Debates ir iespēja ne tikai veicināt personības izaugsmi, bet arī iespēja kopā ar vienaudžiem apspriest aktuālākos notikumus un labāk izprast sabiedrību un pasaules norises. Debašu pamatā esošā kritiskā domāšana un argumentācija ir prasmes, kuras jauniešiem noderēs gan veidojot savu akadēmisko, gan profesionālo karjeru.

Informāciju sagatavoja:
Maija Rēna
Dabas aizsardzības pārvalde
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 29272365, e-pasts: [email protected]