2024. gada 25. febr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Pieminot brīvības cīnītājus un ceļot godā latviskās vērtības

Smiltenes tehnikuma audzēkņi un pedagogi par godu Latvijas Republikas proklamēšanas dienai stiprināja nacionālo pašapziņu, sūtot visskaidrākās domas Latvijai, ieklausoties latviešu izcilāko dzejnieku daiļradē, mūsu tautas skaistajās dejās un dziesmās. Īpaši aizkustinoši bija dzirdēt, kā latviešu valodā mūsu dzeju deklamēja jaunietis, kurš Latvijā nodzīvojis vien dažus mēnešus. Viņa dzimtene ir Ukraina.

Mūsu himnā – lūgšanā “Dievs svētī, Latviju!” iekodēts milzīgs spēks, ticība, cerība un mīlestība… Skolas jauniešiem svētku nedēļā ar programmas Latvijas skolas soma atbalstu tika dota iespēja noskatīties muzejpedagoģisko nodarbību “Himnas stāsts”.

13. novembrī, pieminot Latvijas brīvības cīnītājus un godinot latviskās vērtības, skolā izskanēja Smiltenē izlolotās folkloras kopas “Rudzupuķes” koncerts. Folkloras kopas vadītāja – Smiltenes tehnikuma starptautisko projektu vadītāja Līga Krūmiņa, ar kuras gādību Smiltenes novadā tiek koptas senču tradīcijas un rosināta izpratne par latvisko dzīvesziņu.

Valsts svētku koncertā uzstājās Smiltenes tehnikuma jauniešu jauktais koris “Triole” (diriģente Baiba Žēbina, koncertmeistare Inga Strazdiņa), tautas deju ansamblis “Amatnieki” (vadītāja Anda Kalniņa), vokāli instrumentālais ansamblis (vadītājs Guntars Mednis”) un tehnikuma amatierteātra “Dramis” (režisore Anita Bērziņa) jaunieši.

Svētku nedēļā, patriotiski noskaņots, skolas jauniešus sagaidīja arī tehnikuma talismans Smiltiņš. Turpinot turēt īkšķi par visiem savējiem, kas ar labiem panākumiem ļāvuši skolas un Smiltenes vārdam izkanēt Latvijā un pasaulē…

Muzejpedagoģiskā nodarbība notika ar programmas “Latvijas skolas soma” atbalstu.

Teksts un foto: Baiba Vahere