2023. gada 8. dec.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Piedalās Meža ekspedīcijā Silvā

Katru gadu “Latvijas valsts meži” Latvijas vispārizglītojošo skolu 6. klases skolēnus aicina apgūt dabaszinības mežā, kopīga piedzīvojuma veidā – LVM Meža ekspedīcijā! Atbilstoši dabaszinību standartam skolēni meža ekspedīcijā: sapratīs, kā dabaszinībās iegūtās zināšanas ir izmantojamas ikdienas dzīvē, apzināsies cilvēka ietekmi uz meža ekosistēmu, veicot praktiskus un radošus uzdevumus, veidos izpratni par mežu saglabāšanu nākamajām paaudzēm.

Latvijas valsts mežu ekspedīcija ir aptuveni 2 km garš izglītojošs pārgājiens dabā ar 10 meža izziņas pieturām, pieredzējušu mežsaimnieku vadībā. Pasākuma saturs veidots atbilstoši 6. klašu dabaszinību mācību programmai.

Ierodoties pasākuma vietā ar autobusu, skolēnus sagaida LVM darbinieks, kurš skolēnus iepazīstina ar pasākuma norisi un izsniedz Meža ekspedīcijas burtnīcu un citu nepieciešamo inventāru. Klase dodas mežā pa noteiktu maršrutu, pārejot no vienas pieturas uz otru. Katrā pieturā vadītājs dod skolēniem praktiskus vai radošus uzdevumus, kurus tie risina individuāli vai grupās, iegūtos rezultātus fiksējot ekspedīcijas burtnīcās. Noslēgumā bērnus gaida pikniks labiekārtotā atpūtas vietā ar ugunskuru, pie kura bērni var cept desas vai ēst ko citu.

Šogad ekspedīcijā devās Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas 6. klases skolēni, kuri uzskata, ka šis esot bijis jauki pavadīts laiks, staigājot pa mežu. Skolēniem ļoti patika būvēt tiltu bez naglām, skolēni uzzināja, kas ir “lietas koks”, kā noteikt koka garumu un vecumu, kādam bija interesanti aplūkot un rokās paturēt aļņa ragus.

Paldies par iespēju piedalīties Meža ekspedīcijā!

Skolotāja Sandra Oto