2024. gada 24. maijs
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Pianistes gūst koncertēšanas pieredzi Gaujienā

4.martā Gaujienas mūzikas un mākslas skolā norisinājās IX Jauno izpildītāju konkurss, kurā no Smiltenes mūzikas skolas piedalījās pianisti, kuru līdzšinējā koncertēšanas pieredze nav bijusi liela, bet kuri stundās čakli strādājuši un godam sevi pierādījuši.

Konkursā piedalījās Jasmīna Kopilova, Sofia Jakabsone, Nikola Anna Skrapce, Samanta Kvitko, Viktorija Purkalīte un Sanija Strauja.

Visveiksmīgākā uzstāšanās no skolas audzēkņiem bija vienai no jaunākajām un vismazāk pieredzējušai 1. klavierspēles klases audzēknei Jasmīnai Kopilovai (pedagoģe Inga Strazdiņa), kura konkursā ieguva 3.vietu. Savukārt 1. klavierspēles klases audzēkne Sofia Jakabsone (pedagoģe Inguna Balode) un 7. klavierspēles audzēkne Samanta Kvitko (pedagoģe Zaiga Rozenberga) par savām uzstāšanos saņēma Atzinības.

Konkursa mērķi, kā ik gadu, bija veicināt Vidzemes novada mūzikas skolu sadarbību, attīstīt audzēkņu uzstāšanās kultūru un koncertdarbību, kā arī sekmēt audzēkņu interesi par izpildītājmākslu.

 

Sanita Bukava