2024. gada 27. maijs
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Pavasari gaidot!

Aktīvi un radoši ir aizvadīts pirmais pavasara mēnesis – marts. Palsmanes pagasta pirmsskolas izglītības iestādē jau ir iespīdējuši pirmie saules stari. Kopīgi izrotājot iestādes logus, kuros tika ielikti putniņi, jo vieni no pirmajiem pavasara vēstnešiem ir putni, kas atgriežas atpakaļ un arī mēs esam kā putniņi, kas čivina katru dienu un kopīgi darbojamies, mācamies un atpūšamies.

    Viens no lielajiem pavasara darbiem, kur visi kopīgi čakli pastrādājām bija mūsu pašu mežiņa sakopšana. Ar jautrām čalām un smiekliem kopā sakopām mūsu mežiņu, kur brīvajā laikā ejam tur darboties āra nodarbībās.

Projektu nedēļas ietvaros tika veidoti dažādi projekti gan sadarbojoties ar vecākiem, gan veidoti iestādē kopīgie projekti grupās. Projektu nedēļas mērķis bija bērniem apgūt prasmi uzstāties un prezentēt savu darbu grupas biedriem. ‘’Bitītes’’ grupas bērni kopā ar vecākiem veidoja rotaļlietas un  bērniem bija jāprot par tām pastāstīt grupas biedriem. Tapa arī rotaļlietu izstāde uz kuru tika izsūtīti ielūgumi visām grupām un darbiniekiem ar aicinājumu apskatīt bērnu paštaisītās rotaļlietas. Bērni bija gandarīti par veikto darbiņu un kuplo izstādes apmeklētāju pulciņu.‘’Mārītes’’ grupas bērni prezentēja un stāstīja par savu mājdzīvnieku, iepriekš  sagatavojot stāstījumu un zīmējumu kopā ar vecākiem. Daži izmantoja fotogrāfijas un video. ‘’Saulītes’’ grupas bērni gatavoja prezentācijas un stāstīja par tēmu – ūdens.

Marta mēneša izskaņā  visi kopīgi svinējām Lieldienas. Rīts bērniem iesākās ar īpašajām brokastīm ārā. Pēc tam Zaķis, kura tēlā iejutās skolotāja Rūta  un Saule, kuras tēlā rotājās skolotāja Linda, visus ieinteresēja jautrās un interesantās aktivitātēs. Kopīgi gājām rotaļās, skaitījām dzejoļus un ticējumus par Lieldienām, piedalījāmies  olu kaujās un dažādās sportiskās stafetēs . Lai visu pavasari mums zaķa veiklība, spriganums un saulītes siltumiņš!

Pirmsskolas skolotāja Lāsma Raudiņa