2024. gada 25. febr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Pauls Grabovskis uzaicināts uz Bioloģijas valsts 46.olimpiādi!

Smiltenes vidusskolas 9. d klases skolnieks Pauls Grabovskis uzaicināts pārstāvēt skolu Bioloģijas valsts 46. olimpiādē, kas notiks Rīgā – no 24. līdz 26. janvārim. Apsveicam Paulu ar panākumiem, paldies viņam un bioloģijas skolotājai Ingai Zariņai par ieguldīto darbu!

Šī nebūt nav vienīgā mācību olimpiādē, kurā Pauls šajā mācību gadā piedalās. Bez minētās bioloģijas olimpiādes viņš jau startējis vēstures olimpiādē, kā arī gatavojas piedalīties fizikas, ģeogrāfijas un latviešu valodas valsts olimpiādēs.

Vēl Pauls šogad absolvēs Smiltenes Mākslas skolu. Tāpēc paralēli mācībām top noslēguma darbi un diplomdarbs, kuru Pauls izvēlējies zīmēt sev tuvajā abstrakcionisma stilā. Mākslā Paulam liela autoritāte ir holandiešu – frīzu grafikas mākslinieks Moriss Kornēlijs Ešers.

“Šobrīd vēl neesmu izlēmis, ko darīšu pēc devītās klases. “Man labi padodas vairāki mācību priekšmeti, tāpēc labprāt pastrādāju vairāk, lai iegūtu plašāku redzesloku un padziļinātu zināšanas, kas vēlāk noteikti noderēs,” saka Pauls. Viņš ir arī aktīvs Jauno ģeogrāfu skolas dalībnieks.

Pirms gada Pauls kopā ar klasesbiedreni Esteri Annu Strazdiņu kā konkursa “Iztēlojies sevi valsts prezidenta amatā un sagatavo valsts uzrunu tautai” dalībnieki tika uzaicināti uz sarunu Valsts Prezidenta pilī uz sarunu “Vai viegli būt prezidentam demokrātijā”.

Par bioloģijas valsts olimpiādē gūtajiem panākumiem Pauls ir pateicīgs skolotājai Ingai Zariņai. “Regulāri visi, kuri gatavojāmies olimpiādei, gājām pie viņas uz konsultācijām, skolotāja mums deva uzdevumus, daudz stāstīja, rādīja. Bija arī jautājumi, kuros iziet no situācijas palīdzēja loģiskā domāšana. Man patika, ka olimpiāde notika tiešsaistē.”

Pauls par visu līdz šim sasniegto saka paldies arī savai pirmajai klases audzinātājai – skolotājai Dzintrai Vaivodei, kura vienmēr rosināja būt vispusīgiem un sabiedriski aktīviem.

Zināšanas augstā godā tiek turētas arī Paula ģimenē. Vairāki Paula tuvinieki izvēlējušies savu ikdienu saistīt ar darbu skolā vai zinātnē.

Paulam jau no mazotnes ļoti patīk spēlēt galda spēles. “Mums mājās ir apmēram 300 galda spēļu. Reizi gadā kopā ar tuvākajiem ģimenes draugiem rīkojam galda spēļu turnīru,” stāsta Pauls. Vēl Pauls brīvajā laikā nodarbojas ar orientēšanās sportu.

Novēlam Paulam mīlestības piepildītu Ziemassvētku laiku un veiksmi olimpiādēs!

Teksts: Baiba Vahere

Foto: no personiskā arhīva