2024. gada 25. febr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Patriotiskās dzejas konkurss “Miera vēstis Latvijai”

Lāčplēša dienas priekšvakarā, 10. novembrī, Preiļu Galvenajā bibliotēkā (PGB) tika paziņoti skolēnu patriotiskās dzejas konkursa “Miera vēstis Latvijai” rezultāti. Šī gada aprīļa sākumā PGB sadarbībā ar Preiļu novada domi un Eiropas parlamenta deputāti, profesori Inesi Vaideri izsludināja patriotiskās dzejas konkursu “Miera vēstis Latvijai” 5.-12. klašu skolēniem.

PGB jau otro reizi rīko šo konkursu, tādējādi turpinot Salacgrīvas novada bibliotēkas aizsākto ilggadējo tradīciju, rīkot Vidzemes patriotiskās dzejas konkursu. Nemainīgi šī konkursa patrons ir kinorežisors Jānis Streičs.

Konkursam tika iesūtīti 79 dzejoļi un, saskaņā ar žūrijas vērtējumu, 46 no tiem izdoti grāmatā “Miera vēstis Latvijai”, kuras ilustrāciju autore ir Ance Paula Onužāne, redaktore Vilhelmīne Jakimova un maketētāja Egija Gribuste. Grāmatā iekļauto dzejoļu autori varēja piedalīties dzejnieku Kārļa Vērdiņa un Aivara Eipura meistarklasēs.

5.-6. klašu grupā 2. vietu šajā vecuma grupā ieguva Marta Brante (Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas jau 7. klases skolniece, skolotāja Sarmīte Apine)

Konkursa mērķis bija veicināt jauniešu radošo izpausmi, interpretējot sabiedrībā notiekošos procesus, atklāt jaunus talantus, stiprināt jauniešu piederību savai valstij, paužot attieksmi pret sabiedrībā notiekošajiem procesiem.

Ilona Skorodihina, Preiļu Galvenās bibliotēkas vadītāja, novēl: “Paldies ikvienam jaunajam autoram, kurš iesūtīja savus dzejoļus! Lai šis konkurss kalpo par atspēriena punktu vēl nopietnāk pievērsties dzejai un galvenais – turpināt rakstīt! Paldies skolotājiem, bibliotekāriem, vecākiem un konkursa atbalstītājiem!”

Informāciju sagatavoja: 
Sarmīte Apine
skolotāja