2024. gada 25. febr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Pašiem savi Lāčplēši un Spīdolas!

Valsts svētku mēnesī Smiltenes vidusskolā jau par tradīciju kļuvis skolēnu pašpārvaldes rīkotais konkurss “Lāčplēsis un Spīdola”. Skolēni tajā sacenšas erudīcijā, izveicībā, veiklībā un spēka vingrinājumos. Spīdola un Lāčplēsis simbolizē tautas gudrību izdzīvot pat visgrūtākajos laikos. Konkursā redzētais un dzirdētais apliecināja, ka latviskās vērtības tiek nodotas no paaudzes paaudzē.
Katra jaunā Laimdota un tāpat arī Lāčplēsis vispirms ir lolots savā ģimenē… Paldies par to! Tāpat paldies skolotājiem, kuri ar savu pieredzi, zināšanām un personības spēku iedvesmo mūsu skolēnus lieliem un skaistiem mērķiem, palīdz ikvienam no viņiem atklāt savas spējas, lai sasniegto iecerēto.

Latviešu tautas foklorā skaists cilvēks ir arī gudrs, izveicīgs un strādīgs, tāds, kurš spēj iedvesmot citus un nest savu gaismu pasaulē. Patiesi skaisti šīs vērtības redzēt mūsu skolēnos!

Konkurss notika trīs klašu grupās.

10. – 12.klašu grupā Spīdolas titulu nopelnīja 10. klases skolniece Elizabete Ezergaile, bet Lāčplēša gods tika 11. klases skolniekam Kārlim Gavaram.

7. – 9. klašu grupā Spīdolas titulu ieguva 9. b klases skolniece Megija Dzene, bet Lāčplēša titulu – 8.c klases skolnieks Rūdolfs Zariņš.

4. – 6. klašu grupā – Spīdolas titulu nopelnīja 5. a klases skolniece Adrija Nellija Kondriča, bet Lāčplēša titulu – 5. a klases skolnieks Dāvids Žuravļovs.

Būt skolas Spīdolai un Lāčplēsim – tas ir liels gods un atbildība.

Par to, kā godpilno titulu ieguvējiem veicas ienest skolas ikdienā vērtības, ko simbolizē mūsu tautas kultūrā tik nozīmīgie tēli – Spīdola un Lāčplēsis, noteikti vēl rakstīsim.

No sirds lepojamies ar visiem mūsu enerģiskajiem un darbīgajiem skolēniem un vēlam viņiem veiksmi un labus panākumus arī turpmāk!

Paldies pasākuma organizatoriem un konkursa dalībniekiem, kā arī viņu atbalstītājiem!

Teksts: Baiba Vahere

Foto: Una Gaine