2024. gada 25. febr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Par Ziemassvētku vecīša dāvanu maisu un Smiltenes vidusskolas Ziemassvētku radio staciju

21.decembra vakarā Smiltenes vidusskolas lielajā zālē tika izstāstīti, izdziedāti un izdejoti divi koši, mīlestības un prieka piepildīti Ziemassvētku stāsti. 4. – 6. klašu skolēni skatītājiem dāvāja iespēju būt klāt brīdī, kad īsi pirms Ziemassvētkiem pazūd Ziemassvētku vecīša dāvanu maiss… Savukārt 7. – 12. klašu skolēni par godu svētkiem bija izveidojuši savu – Smiltenes vidusskolas īpašo radio staciju.

Vai bērni spēja pieļaut, ka Ziemassvētku vecītim un visiem, kuri viņu tik ļoti gaida, vislabākā diena gadā pārvēršas par visļaunāko? – Protams, ka nē. Viņam talkā nāca Ziemassvētku laumiņa, rūķīši, senie domātāji no pašas Grieķijas, māmiņa ar piparkūku trauku, programmētāji, Nākotnes mamma, atpūtnieki no vasaras, Ziemassvētku vecītis no Polārā loka, patversmes dzīvnieki, pārdevēja un pat Ziemassvētku eglīte. Kur tik daudz palīgu, tur agri vai vēlu tiek rasts risinājums pat tik lielai bēdai kā pazudis Ziemasssvētku vecīša dāvanu maiss. Tajā šoreiz tika liktas pašu rokām darinātas dāvanas, mīlestība, prieks, labestība, dziesmas, košas krāsas, mīļi vārdi, izdoma, pacietīgs, rūpīgs darbs un eglītes smarža…Vai saviem mīļajiem varam uzdāvināt ko skaistāku par iespēju būt kopā, mieru un saticību?

Vai zināt, kāpēc eņģelīšiem tik ļoti gribas Ziemasssvētkos apciemot pasauli? – Jo šajā laikā mājās un skolā valda sirsnība un mīlestība…

Pārsteigumiem bagāta bija arī Ziemassvētku radio programma, kas sākās ar  īpaši Ziemassvētku vakaram veltītām laika ziņām – ar mierīgu vēju (3 – 4 m/s) un  sniega deju. Ziemassvētku laikā tikpat svarīgas kā laika ziņas ir arī sporta aktualitātes. Kurš gan negrib uzzināt jaunumus hokejā un kērlinga pasaulē, noskaidrot uzvarētājus zemledus makšķerēšanā, aktīvākos Ziemassvētku vingrošanā un skrējienā.

Smiltenes vidusskolas teātra jaunieši iepazīstināja ar populārākajām Ziemassvētku tradīcijām.

Bija arī Ziemassvētku loterija un īpaša mūzikas programma, tika minētas Ziemassvētku mīklas. Ar raidījuma “Zināmais nezināmajā” starpniecību skatītājiem tika dota iespēja aizceļot uz Japānu un piedzīvot haiku burvību.

“Patiess prieks jūs visus šeit redzēt,” klātesošos uzrunāja Smiltenes vidusskolas direktore Inguna Kondratjeva.  “Skatoties uz mūsu bērniem un jauniešiem, ir vērts nolikt maliņā laika plānotājus un ļauties tik brīnišķīgiem mirkļiem kā šie. Tiesa, gada nogalē jāizvērtē, kā veicies ar iecerēm, ko  plānojām īstenot šogad. Būtiski saprast, kas izdarīts labi, un apzināties jomas, pie kurām vēl jāpiestrādā… Skolēniem tas parasti ir mācību vērtējums.

Devīto, vienpadsmito un divpadsmito klašu skolēniem nākamais semestris būs īpaši atbildīgs, gatavojoties eksāmeniem un domājot par nākotnes plāniem.

Ikvienam jau ir savas jaunā gada apņemšanās. Kāds vēlas pievērsties sportam, kāds dziedāšanai, dejošanai vai vizuālajai mākslai. Apņemšanās ir laba lieta. Ar to jau viss tikai sākas…

Taču šajā laikā novēlu jums visiem piedzīvot mieru un klusumu, prieku par sniegpārsliņām, kas pārklāj zemi. Aizmirstiet par pelēko ikdienu un ļaujieties gaišām domām! Šis tiešām ir brīnumu laiks. Tikai tiem jātic. Lai Ziemassvētki ienāk katrā mājā un ielīksmo ikvienu sirdi! Dāviniet viens otram prieku! Lai visiem gaiši un sirdssilti Ziemassvētki! Lai jaunais gads bagāts ar labām domām, skaistām iecerēm, pārdrošām idejām un daudz prieka mirkļiem!”

Paldies teātra skolotājai Gitai Skadiņai, diriģentiem Solvitai Possei un Imantam Točam, koncertmeistarei Ingai Strazdiņai, Ziemassvētku pasākumu scenāriju autorei – direktores vietniecei audzināšanas darbā Ivetai Krūmiņai, gaismotājam un skaņu režisoram – skolotājam Jānim Celmiņam, skolotājiem, audzinātājiem un vecākiem, ikvienam, kurš rūpējās, lai Ziemassvētku dāvanu maiss tiktu piepildīts ar skaistām dziesmām, mīlestību, daudz pārsteigumiem un prieku!

Foto: Jānis Ūdris

Teksts: Baiba Vahere