2023. gada 2. dec.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Palsmanes baznīcā izskanējis mīlestības un mūzikas caurvīts koncertstāsts

Ar augsti profesionālu, izglītojošu koncertlekciju “Palsmane – Rīga – Ņujorka mūziķes Annijas Vītolas dzīves lappusēs” ikvienam interesentam bija iespēja vērot  priekšnesumu,  aktrises Lilitas Ozoliņas, ēŗģelnieces Vitas Kalnciemas, operdziedātājas Lauras Kancānes un muzikoloģes Zanes Predeles sniegumā, gan  vienlaikus izzināt novadnieces, kamerdziedātājas, Jāzepa Vītola dzīvesbiedres – Annijas Vītolas dzīves gaitas un devumu Latvijai, un pasaulei.

Koncertstāsta īpašo  noskaņu papildināja Smiltenes mūzikas skolas audzēkņu  “Vakara mūzikas koncerts”,  kurš  simboliski izveidoja tiltu starp pagātni un mūsdienām.

Vakara noslēgumā, popularizējot Annijas Vītolas dzīves gaitas  Palsmanes pagastā, interesenti  varēja doties  ekskursija pa Palsmani, folkloras pētnieces Gintas Pērles Sīles vadībā.

Paldies visiem, kuri piedalījās koncertstāsta veidošanā – M. Zīlei (ASV) /Annijas un Jāzepa Vītolu krustmeitai/, Smiltenes mūzikas skolas kolektīvam,  Palsmanes pagasta pārvaldei, Palsmanes pagasta kultūras namam, Vinetai Iņģistei un Aivai Ciemiņai par veidoto noformējumu, Sandrai Siliņai un Edijam Sniedzem par   pārsteigumu sagādāšanu ekskursantiem.

Koncertstāsts Palsmane – Rīga – Ņujorka mūziķes Annijas Vītolas dzīves lappusēs”, tika realizēts ar Vidzemes plānošanas reģiona, Latvijas Valsts meži, Valsts kultūrkapitāla fonda, Smiltenes novada domes, biedrības “Māsas Veronikas”, Annijas un Jāzepa Vītolu dzimtas pārstāvju atbalstu.

 

Ilva Pētersone, 

biedrības “Māsas Veronikas” pārstāve