2023. gada 8. dec.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolēni ciemojas pie rūķiem Kukū un Tutū

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros decembrī mūsu skolas skolēni devās  uz Jaunlaicenes muižas muzeju ciemos pie rūķiem Kukū un Tutū!

Rūķi bija ļoti centušies, lai mums visiem būtu aktīvas, izglītojošas, atraktīvas, radošas un pat garšīgas nodarbības. Mēs iepazinām senās latviešu Ziemassvētku  svinēšanas tradīcijas, uzzinājām jēdzienu “dedzināt eglīti” un “eglītes plūkšana” nozīmi un izcelšanos, piedalījāmies dažādu uzdevumu veikšanā un rotaļās, makšķerējām laimi “Laimes akā,” minējām mīklas, atšifrējām sakāmvārdus,  noskaidrojām malēniešu vārdu nozīmes, kopā pagatavojām saldo našķi un no sveču taukiem izlējām laimīti 2023.gadam!

Iepazīstot un piedzīvojot senās Ziemassvētku tradīcijas, skolēni attīstīja intelektuālās spējas un komunikatīvās prasmes, kas balstītas uz līdztiesīgām savstarpējām attiecībām saskarsmē, guva jaunas zināšanas, iemaņas un prasmes un veidot jaunus ieradumus. Skolēni attīstīja prasmes būt zinātkāriem un radošiem, sadarboties grupā, priecāties par saviem un citu sasniegumiem, patstāvīgi darboties ar neatlaidību, gribasspēku un mērķtiecību, pārvaldīt savas emocijas, izrādīt empātiju un uzvedību atbilstoši situācijai.

Bijām gandarīti par jauki un radoši pavadīto laiku muzejā svētku sajūtās! Ir aizgūtas idejas klašu eglīšu dekorēšanai ar konfektēm, lai tās vēlāk varētu ‘noplūkt’ un ir idejas kā interesanti pavadīt svētku laiku.

Informāciju sagatavoja:

Skolotāja Gunita Ķelpa