2023. gada 26. sept.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas skolēni iepazīst Latvijas vēsturi un dabu

Izzināt Latvijas vēsturi un iepazīt Latvijas dabu visinteresantāk, apskatot to ar savām acīm. 2023. gada 13. septembrī Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas 8. un 9. klases skolēni devās uz Līgatnes Padomju slepeno bunkuru, kas tika plānota kā programmas „Latvijas skolas soma” pasākums.

 Padomju slepenais bunkurs ir īpaši slepens objekts ar segvārdu “Pansionāts”. Rehabilitācijas centra „Līgatne” teritorijā, 9 metri zem zemes, atrodas labiekārtots bunkurs, kuram slepenības zīmogu noņēma tikai 2003. gadā. Tas tika uzbūvēts pagājušā gadsimta 80tajos gados. Tā būtu bijusi kā viena no stratēģiski svarīgākajām vietām Padomju Latvijā kodolkara situācijas gadījumā. Līdz mūsdienām tur ir saglabāts viss autentiskais pazemes aprīkojums! Tā  bija interesanta vēstures stunda.

Tālāk gar Gaujas krastu devāmies pastaigā uz Līgatnes pārceltuvi – prāmi, kas ir vienīgā šāda tipa pārceltuve Baltijā. Izstaigājāmies arī pa Līgatni – tās kalniem un lejām un izpētījām mazu daļiņu no 365 Līgatnes alām.

Dienas noslēgumā iegriezāmies Raunā, lai pabūtu pie neparastā dabas pieminekļa – Raunas Staburaga un apskatītos Raunas pilsdrupas.

Skolotāja G. Ķelpa

Foto: L. Bukovska