2024. gada 24. febr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas komandas apmācību vizīte Kiprā Erasmus+ projekta “Vienoti kultūru dažādībā” ietvaros

Maija otro nedēļu Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas skolotājas Ieva Zariņa un Gunita Ķelpa, skolnieces Samanta Skuja, Karīna Homenko, Terēzija Upeniece un Gabriela Annija Paiķena pavadīja saulainajā un viesmīlīgajā Kipras salā, lai piedalītos Erasmus+ programmas 2.pamatdarbības starpskolu stratēģiskās partnerības projekta DACMU (“Vienoti kultūru dažādībā”) pirmspēdējā mobilitātē kopā ar projekta partneriem no Horvātijas, Itālijas, Portugāles un Spānijas. Tikšanās mērķi bija:

  • Paplašināt skolēnu zināšanas par Kipras valsti un par kultūras mantojumu: mūziku, dejām, rotaļām, spēlēm, dabu, pārtiku un kultūrvēsturiskajām vietām.
  • Padziļināt projektā iesaistīto skolēnu izpratni par kultūru dažādību.
  • Uzlabot sadarbību ar starptautiskajiem partneriem.
  • Iepazīt Kipras izglītības sistēmu.
  • Iedrošināt skolēnus runāt svešvalodās un sazināties ar cilvēkiem no citām valstīm.

Projekta dienas bija ļoti piepildītas ar dažādām aktivitātēm, lai mēs visi kopā realizētu ieplānoto. Lūk, Samantas iespaidi: “Esmu priecīga, ka esmu šajā Erasmus+ projektā, jo varēju iepazīt citas valstis, to kultūru un tradīcijas. Ceļojums uz Kipru bija pārsteidzošs, man ļoti patika iespēja doties uz Kipru kopā ar skolas projekta komandu. Es ieguvu daudz draugu, un es vēlētos ar viņiem kādu dienu atkal satikties. Kiprā laikapstākļi bija brīnišķīgi un viss bija izplānots ļoti labi. Man ļoti patika debeszilā jūra un visi skaistie augi. Cilvēki Kiprā bija ļoti laipni un izpalīdzīgi. Skolēni man mācīja grieķu valodu, un tas bija patiešām jautri un interesanti. Man bija arī iespēja nogaršot tradicionālos Kipras ēdienus un saldumus. Mans mīļākais ēdiens bija Koupepi , tas man atgādināja suši – tikai ar gaļu iekšā.

Šī brauciena laikā es sapratu, ka ir jābūt jaukam un atvērtam, lai varētu iegūt jaunus draugus. Es domāju, ka ikvienam vajadzētu piedalīties kādā Erasmus+ projektā, jo tā ir lieliska pieredze.”

Terēzijai atmiņā paliks Kipras skola, tās interesanti izdekorētās klases, tradicionālo ēdienu gatavošana, deju nodarbības, jaunu draugu iegūšana, ekskursijas uz vēsturiskajām vietām, tikšanās ar Limasolas pilsētas mēru.

Arī Karīna un Gabriela Annija novērtē savus ieguvumus: jauni draugi, jaunas zināšanas un pieredze, iespēja runāt angliski, ceļošanas prasmes.

Šis brauciens noteikti bija ļoti vērtīgs ikvienai no mums. Iegūta jauna pieredze, izbaudīta kipriešu viesmīlība un iepazīts Kipras bagātais kultūras mantojums, izmantotas un uzlabotas svešvalodu zināšanas, iegūti jauni draugi.

Vēl jāturpina realizēt nākamie projekta uzdevumi un jāgatavojas noslēdzošajai mobilitātei Spānijā.

Projekta koordinatore Gunita Ķelpa