2024. gada 24. apr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Novada dabaszinību skolotāju seminārs Gaujienā

15.martā Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskola uzņēma ciemos Smiltenes novada dabaszinību skolotājus, lai dalītos pieredzē un gūtu jaunas idejas savam darbam.

Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas skolotāja Sarmīte Granta rādīja eksperimentus fizikā un inženierzinībās, kādus veic skolēni šajās stundās. Rosinošs bija viņas stāstījums par dalību konkursā “Fizmix Eksperiments”, kuru skolotāja vada skolēniem Gaujienā un Apē. Sarmīte Granta  gatavo skolēnus šim konkursam jau 24 gadus. Konkurss norit 4 kārtās, katru nedēļu jāizpilda 6 uzdevumi. Skolēni un skolotāja kā motivāciju iegūst balvas no SIA ”Latvenergo”, ja iekļūst 10 labāko vidū. Mūsu skolas komanda pašlaik ir 6. vietā, bet konkurss turpinās un rezultāts vēl nav zināms.

Skolotāja Dagnija Pakalne  demonstrēja semināra dalībniecēm visdažādāko IT rīku un platformu izmantošanu ikdienas mācību procesā jebkurā mācību stundā. Skolotāja ar saviem izveidotajiem materiāliem dalījās ar ikvienu interesentu.

Mūsu skolas bioloģijas skolotāja Inga Baumane dalījās pieredzē ar izveidotajām darba lapām praktiskajām nodarbībām dabā.

Ar vērtīgiem  materiāliem ģeogrāfijā savu pieredzi atklāja Smiltenes vidusskolas skolotāja Ingūna Rulle, Gaujienas (speciālās) pamatskolas skolotāja Svetlana Lārmane un citi semināra dalībnieki.

Raisījās aktuālas diskusijas semināra dalībnieku vidū, laiks paskrēja nemanot, jo pēcpusdienā mūs visas skolotājas gaidīja SIA “Very Berry” vadītāja Gundega Sauškina, lai iepazīstinātu ar savu ģimenes uzņēmumu un ražošanas procesu tajā.

Novada skolotājas atvadījās ar solījumu atgriezties Gaujienā.

Paldies ģeogrāfu MA vadītājai Ingūnai Rullei, “Very Berry” valdes priekšsēdētājai Gundegai Sauškinai , izglītības pārvaldes metodiķei Madarai Kļaviņai un ikvienam šī semināra dalībniekam.

Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas direktore I. Zariņa