2024. gada 22. maijs
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Novada angļu valodas skolotāji pārrobežu seminārā

  1. novembrī Smiltenes novada angļu valodas skolotāji pulcējās seminārā kopā ar saviem kolēģiem no Valmieras, Valkas un Valgas, lai kopīgi ar izdevniecības PEARSON pārstāvēm Ivetu Vītolu, Ievu Pudāni un angļu valodas metodiķi Ursulu Erik no Tartu dalītos pieredzē par jaunajam mācību saturam piemērotu  mācību  līdzekļu izvēli, kā arī praktiski darbotos radošajās darbnīcās, apgūstot un izmēģinot dažādas metodes komunikāciju prasmes attīstīšanai.

Tā kā PEARSON mācību grāmatas jau ir piemērotas kompetencēs balstītas izglītības iegūšanai, skolotāja izaicinājums ir no bagātīgā klāsta izvēlēties īstās, kas būtu vispiemērotākās, visatbilstošākās attiecīgā vecuma skolēniem. Izdevniecības pārstāves sniedza skaidrojumu, analizēja, ieteica, ilustrēja ar piemēriem iespējas, kādas šodien ir pieejamas. Savukārt praktiska darbošanās darba grupās deva iespēju skolotājam atkal apsēsties solā, tādējādi piedzīvojot sajūtas, kādas ir skolēnam, darbojoties ar vienu vai otru mācību metodi, kas vēlāk ļauj variēt un izvēlēties dažādu pieeju, dažādus uzdevumus.

Semināra laikā sarunas ar igauņu kolēģiem lika apjaust, ka abās zemēs darāmā vēl daudz un izaicinājumu netrūkst ne vieniem, ne otriem, tomēr iepriecina, ka visi kopā virzāmies pareizā virzienā!

Gundega Upeniece,

Smiltenes novada angļu valodas skolotāju MA vadītāja