2023. gada 8. dec.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Noslēdzies vizuālās mākslas konkurss “Jāzepa Vītola mūzika”  

Septembra pirmā nedēļa Gaujienas Mūzikas un mākslas skolā noslēdzās ar ikgadējā vizuālās mākslas konkursa “Jāzepa Vītola mūzika” noslēguma pasākumu “Anniņās”. Šogad dalībnieki darbos attēloja Jāzepa Vītola skaņdarbu „Latvju lauku serenāde”.

Apbalvošanas pasākumu  apmeklēja kupls pulks laureātu no dažādām Latvijas mākslas skolām, interešu centriem un mākslas studijām. Laureāti noskatījās prezentāciju “Tikšanās ar Jāzepu Vītolu”, devās ekskursijā pa Gaujienu un aplūkoja laureātu darbus, kā arī saņēma vērtīgas balvas un cienājās ar svētku kliņģeri.

Skolēnu darbus vērtēja grafiskais dizainers Juris Mežeckis, Smiltenes novadpētniecības muzeja izglītojošā darba vadītāja, laikmetīgās mākslas mediatore Vita Blate, fotogrāfe Inese Lukjanoviča. Pieaugušo darbus vērtēja bērnu žūrija – Katrīna Elizabete Kucina, Agnete Esmeralda Lauce, Egija Auziņa, Kristo Kaktiņš.

Paldies konkursa dalībniekiem par radošumu, brīnišķīgajiem darbiem un vēlmi ieklausīties J.Vītola mūzikā. Pateicīgi esam arī vecākiem  un pedagogiem par atbalstu bērniem. Paldies par sadarbību Jāzepa Vītola memoriālajam muzeja “Anniņas” vadītājas pienākumu izpildītajai Sanitai Sproģei, biedrībai “Vītolēni”. Paldies par atbalstu Smiltenes novada pašvaldībai, kā arī AS “Smiltenes pienam”.

Konkursa laureātu darbu izstādi “Anniņās” varēs apskatīt līdz šā gada 19. oktobrim. Mūsu skolas Vizuāli plastiskās mākslas audzēkņu darbu izstāde “Brīnumu taka”  Smiltenes novada bibliotēkā  apskatāma līdz 31.oktobrim.

Uz tikšanos mākslā un mūzikā ne tikai konkursā nākamgad, bet arī koncertos, izstādēs un citos kultūras pasākumos!

 

Dace Lazdiņa-Ivanova

Gaujienas Mūzikas un mākslas skolas pedagoģe