2023. gada 24. marts
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Nometne “Vītolēni” priecēs arī šogad

Radošā nometne Vītolēni notiek kopš 2003. gada, izņemot 2020.gadu, kad epidemioloģiskie apstākļi neļāva organizēt nometni, kurā piedalītos 150 dalībnieki. Nometnes mērķi un uzdevumi paliek nemainīgi – bērni un jaunieši apgūs kora un simfoniskā orķestra programmu Vītolsvētku koncertiem, iepazīs mūzikas dižgaru Jāzepu Vītolu, Gaujienas kultūras un dabas vērtības.

Projekts nodrošina divkāršu zināšanu pārnesi – profesionālie pedagogi ne tikai audzina dalībniekus, bet arī jaunos pedagogus, JVLMA studentus, mācot pedagoģisko un profesionālo pieredzi. Radošās idejas mūzikā tiek realizētas koncertos, kuri notiek kultūrvēsturiskā vietā – pie Jāzepa Vītola memoriālā muzeja „Anniņas”. Projekts veicina vietējās sabiedrības iesaisti kultūras procesu veidošanā un dod būtisku ieguldījumu Vidzemes kultūrtelpas stiprināšanā, kā arī bērnu un jauniešu veiksmīgu  iesaisti kultūras procesos, sniedzot  kvalitatīvu izglītību. Nometni atbalsta VPR, Latvijas Valsts meži un VKKF.

Informāciju sagtavoja:

Ilze Dāve