2024. gada 24. febr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Nerimstošais sacensību gars

Ar tikšanos klātienē noslēdzies otrais “Rēķini galvā” posms – Latvijas sacensības. Tajās varēja piedalīties 14 labākie katrā vecuma grupā. 2019. gada pirmā posma trīs neklātienes kārtās piedalījās vairāk kā 5,5 tūkstoši dalībnieku. Izcīnīt vietu Latvijas klātienes sacensībās ir liels gods. Šogad uz Rīgu bija jādodas 9 mūsu novada skolēniem. Visi viņi ir Smiltenes vidusskolas skolēni: trešklasnieki Katrīna Rozīte un Henrijs Muraška, ceturtklasnieki Mārcis Kuprišs, Intars Beļakovs, Estere Stūre, Krista Dance, Pauls Grabovskis, vidusskolnieces Beāte Velpe un Kristīne Būce.

Vislabāk veicās Kristīnei. Viņa savā 7.-12. klašu meiteņu grupā ar 16299 punktiem pieccīņā ieguva godpilno 2. vietu.

4.-6. klašu grupā vislabāk veicās Mārcim Kuprišam. Viņa sasniegums – piektā vieta.

Ja pārējiem bērniem šī gada sacensības beigušās, tad Kristīnei un Mārcim vēl daudz jātrenējas, lai 27. aprīlī starptautiskajās sacensībās Igaunijā godam pārstāvētu Latvijas godu. Nelielajā pilsētiņā Kilingi – Nommē savas rēķināšanas prasmes pierādīs Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Ukrainas, Gruzijas un Slovēnijas gudrākie prāti. Vēlēsim savējiem veiksmi!

Vita Leite