2024. gada 25. febr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

NEP pārstāvju vizīte Smiltenes tehnikumā

Pagājušajā nedēļā Smiltenes tehnikumā viesojās Pārtikas rūpniecības un lauksaimniecības nozares ekspertu padomes (NEP) pārstāvji – Pārtikas un lauksaimniecības nozaru ekspertu padomes priekšsēdētājs Andrejs Vītoliņš, Zemkopības ministrijas Stratēģijas analīzes nodaļas vadītājs Jānis Šnakšis, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis un lauksaimniecības eksperte Iveta Grudovska.

NEP pārstāvji, tiekoties ar tehnikuma direktoru Rolandu Aģi, direktora vietnieci mācību darbā Rudīti Grabovsku un veterinārmedicīnas nodaļas vadītāju Eviju Bērziņu, iepazinās ar tehnikuma iekārtām un telpām, kur notiek nākamo lopkopības tehniķu un veterinārārsta asistentu apmācība, sprieda par metodisko sadarbību, izglītības iestādes iespējām piesaistīt jaunus audzēkņus, pārrunāja būtiskākos izaicinājumus jauno lauksaimnieku izglītošanā, aktuālākās lauksaimniecības nozares problēmas un iespējamos to risinājumus, kā arī guva priekšstatu par darbaspēka pieprasījumu reģionā un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu prakses vietu nodrošinājumu.

“Viena no aktuālākajām problēmām, kas risināma iespējami ātri – jāmaina nozares profesionālo kvalifikāciju struktūra. Tāpat nepieciešamas izmaiņas lopkopības tehniķu izglītības programmā,” savu viedokli pauž tehnikuma direktors Rolands Aģis, augstu novērtējot NEP pārstāvju ieinteresētību audzēkņu un izglītības iestādes izaugsmē. “Risināmo jautājumu ir daudz. Un pirmie soļi ceļā uz risinājumu ir apzināties, ko lietas labā varam darīt jau tagad, kā arī aktualizēt problēmas, kuru risināšanā nepieciešams NEP atbalsts. Šādu tikšanos noteikti vēl būs daudz. Un par to prieks, jo spēks ir sadarbībā.”

Baiba Vahere