2023. gada 1. dec.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Pirmā uzstāšanās pieredze Mūzikas un mākslas svētkos

11. martā Valmierā Mūzikas skolā Universum norisinājās pirmie Starptautiskie Mūzikas un mākslas svētki, kuros kopumā piedalījās 124 jaunie mūziķi no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas mūzikas skolām.

Smiltenes mūzikas skolu šajā pasākumā pārstāvēja 1. sitaminstrumentu klases audzēknis Rodrigo Bukavs (pasniedzējs Daniēls Groza) un 2. klavierspēles klases audzēkne Annija Pilsnibure (pedagogs Gunta Druska). Dalībniekiem bija jāatskaņo viens skaņdarbs pēc brīvas izvēles, kā arī jāsagatavo zīmējums par izvēlētā skaņdarba tēmu, kurš koncerta laikā tika publiski izstādīts.

Svētku koncertā bija dzirdama mūzika no baroka laikmeta līdz pat mūsdienām blokflautas, flautas, klarnetes, saksofona, trompetes, eifonijas, kokles, vijoles, marimbas, mazo bungu, klavieru, idiofono instrumentu un instrumentālā orķestra atskaņojumā.

Sanita Bukava