2023. gada 29. sept.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Modernais Šekspīrs Andalūzijas gaumē

2022.gada 20. -27.februārī Smiltenes vidusskolas projekta dalībnieku komanda Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA 2) stratēģisko skolu sadarbības partnerību projekta “Valoda vieno vai šķir” (United or Divided by Language) ietvaros viesojās Alhaurina el Grande vidusskolā Spānijas dienvidos.

Nedēļas laikā skolēniem no Latvijas, Spānijas Portugāles, Beļģijas, Itālijas un Dānijas bija jāmācās kopā sadarboties un komunicēt, lai izveidotu vienotu darbu – video materiālu, kurā attēlotas kādas slavenas lugas sižets kopā ar kādu TV raidījumu. Skolēni veiksmīgi tika ar šo uzdevumu galā. Prezentācijās varējām vērot, piemēram, “Romeo un Džuljeta” apvienojumā ar TV seriālu “Narcos”, “Makbets” apvienojumā ar seriālu “Keeping up with Kardashians” seriālu utt. Dalībnieki uzdevumu vērtē kā radošuma izpausmju, valodas pilnvērtīgas pielietošanas un sadarbības prasmju pielietošanas uzdevumu, ko patika un bija interesanti veikt. (“Skatītājiem, skolotājām, arī patika…”)

Mūsu vidusskolēni izpelnījās uzslavas par labām angļu valodas zināšanām, aktīvu līdzdalību un lielu ieinteresētību projektā kopumā.

Nonākot citā vidē, skolēniem viss šķita interesants: daba, arhitektūra, kultūra un paradumi. Interesantas šķita novērotās atšķirības, piemēram, zaļu līdzenumu vietā pavērās brīnišķīgas kalnu ainavas, taču lielākais kontrasts bijis skola – tā pārsteigusi un ieguvusi vērtējumu – restes. Skola un pagalms iežogots, sēta un vārti tiek atvērti tikai no rīta 8.30 un pēcpusdienā 15.00, vai arī īpašos gadījumos kad tiek saņemta atļauja no vecākiem. Arī mācību process atšķirīgs no mums ierastā- skolēni ļoti daudz darbojas praktiski, piemēram, ir siltumnīcas tiem, kuri izvēlas turpmāk strādāt bioloģijas nozarē vai arī īpaša klase mehāniķiem, kurā, līdzīgi kā profesionālajās izglītības iestādēs, var apgūt un strādāt pie mašīnas uzbūves un remonta. Mācību stunda ilgst 60 minūtes, viss notiek mierīgi, nesteidzīgi.

Secinājums, kam piekrīt visi brauciena dalībnieki- Spānija ir ļoti skaista valsts ar ļoti izteiktu kultūru un valodu. Lai arī angļu valoda nav īpaši populāra Spānijā, lielu daļu viņu valodas var iemācīties klausoties cilvēkos. (Lieki piebilst- tāds ir arī projekta mērķis.) 🙂