2023. gada 1. apr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Marks Sdobnikovs uzaicināts uz Ķīmijas valsts 59. olimpiādi!

Smiltenes vidusskolas 9.a klases skolnieks Marks Sdobnikovs uzaicināts uz Ķīmijas valsts olimpiādes 3.posmu (valsts kārtu)! Apsveicam, no sirds priecājamies un vēlam veiksmi arī turpmāk! Paldies skolotājam Jānim Celmiņam, kurš Markam palīdzēja sagatavoties olimpiādei!

“Tas, ka esmu ticis uz valsts kārtu, ir liels pārsteigums. Kaut gan, gatavojoties olimpiādei, tiešām ieguldīju lielu darbu. Sāku jau rudenī, kad ar skolotāju tikāmies klātienes konsultācijās. Pēc tam turpinājām sadarboties virtuāli,” stāsta Marks, sakot lielu paldies arī ģimenei, kuru viņu šajā laikā ļoti iedrošinājusi un atbalstījusi.

“Piedalīties olimpiādē mani uzaicināja ķīmijas skolotājs. Uztvēru to kā labu iespēju parādīt un arī papildināt zināšanas.

Man patīk ķīmija. Manuprāt, tas ir viegls un ļoti interesants mācību priekšmets. Īpaši aizraujoši ir eksperimenti.

Arī olimpiādē nekas pārāk lielas grūtības nesagādāja. Vienīgi dažu uzdevumu  risināšana aizņēma vairāk laika. Bet tie, kuriem līdzīgus jau bijām risinājuši kopā ar skolotāju, šķita pavisam viegli.”

Marks šobrīd vēl domā, ko darīs pēc devītās klases. “Visticamāk, ka turpināšu mācības vidusskolā. Pēc tam gribu kādu laiku padzīvot un pastrādāt ārzemēs. Tādēļ jau tagad padziļināti mācos vācu valodu. Iespējams, mana nākotnes profesija būs saistīta ar svešvalodām.”

Vēl Marks Smiltenes mūzikas skolā, mācoties papildu gadu, padziļināti apgūst klavieru spēli. Mūzika viņam ir tuva no bērnības un, iespējams, arī tai viņa nākotnē būs sava nozīme.

Mācoties 6.un 8.klasē, Marks piedalījās TV spēlē “Gudrs, vēl gudrāks”. Astoto klašu finālā viņš nopelnīja otro vietu. Marks joprojām ar lielu interesi skatās dažādas erudīcijas spēles un, iespējams, atkal piedalīsies, kad tās notiks klātienē, TV studijā.

Jaunietim nav daudz brīvu brīžu, bet tajos viņš vienmēr atrod arī laiku fiziskām aktivitātēm ārā. “Tagad visbiežāk skrienu. Agrāk, kad vēl nebija pandēmijas, patika kopā ar draugiem uzspēlēt futbolu.”

Teksts: Baiba Vahere

Foto: no personiskā arhīva