2023. gada 8. dec.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Mācību nodarbības Latvijas Nacionālajā dabas muzejā

Smiltenes vidusskolas 12. klases skolēni, kuri padziļināti apgūst bioloģiju, pirms brīvlaika devās uz mācību nodarbībām Latvijas Nacionālajā dabas muzejā. Nodarbību temats – suga kā dabiskās izlases rezultāts.

Jaunieši iepazinās ar Latvijas Nacionālā dabas muzeja kolekciju. Ar skolēniem savā bagātajā pieredzē dalījās muzeja vecākais entomologs – zinātnieks jau trešajā paaudzē – Uģis Piterāns. Viņš jauniešiem pastāstīja par jaunākajiem atklājumiem un būtiskākajiem pētījumiem entomoloģijā. Skolēni pētniekam varēja uzdot jautājumus.

Pēc tam sekoja teorētiskā un praktiskā nodarbība pie muzeja vecākās bioloģes Lauras Grīnbergas par invazīvajām sugām (svešzemju sugas, kas, nonākot jaunā dzīves vietā, var sākt strauji vairoties, agresīvi izplatīties, nomākt vietējās sugas un apdraudēt ekosistēmas, nodarīt kaitējumu gan dabai, gan cilvēkam). Praktiskajā nodarbībā skolēniem pēc dotā raksturojuma vajadzēja noteikt invazīvās sugas.

Izglītojošais pasākums noslēdzās ar foto orientēšanos pa Latvijas Nacionālo dabas muzeju.

“Jauniešiem šādas nodarbības pie nozares speciālistiem ir izcila iespēja paplašināt redzesloku, kā arī redzēt, cik daudzveidīgi padziļinātās zināšanas bioloģijā var izmantot darba vidē,” atzīst skolotāja Inga Zariņa. “Paldies skolas vadībai par šo iespēju. Pēc brīvlaika skolēni dosies uz nākamajām nodarbībām vienā no vietējiem uzņēmumiem, kur turpinās iepazīšanos ar profesijām un jomām, kurās nepieciešamas bioloģijas zināšanas.”

Teksts: Baiba Vahere

Foto: no personiskā arhīva